Rezultate te kerkimit per termin: +Sole

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.149Z

Tony Esposito, xhaz dhe rok në opera

Koncerti Tony Esposito, muzikanti dhe kantautori i njohur italian, i vlerësuar edhe si një ndër bateristët më të mëdhenj të vendit të tij, do të jetë në Tiranë në datën 15 prill, për të interpretuar në një koncert që do të mbahet në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.998Z

Esposito, jazz dhe rock në Tiranë

Bateristi i famshem italian Tony Esposito dhe banda del sole kane dhene mbreme nje koncert, per publikun e kryeqytetit. Muzike jaz dhe rock, kulture mesdhetare dhe afrikane, eshte percjelle per te gjithe te pranishmit ne TOB. Esposito është një muzikant i muzikës xhaz dhe rok, i cili ka ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

Bogdani pikereferim per te ironizuar yjet

Media italiane Vazhdon ne Itali jehona per golin e Erjon Bogdanit ndaj Milanit. Jo vetem per meriten e padiskutueshme te shqiptarit por edhe per te ironizuar disa nga yjet e Serise A. Bogdani e Xhakerini i vjedhin skenen Ibres eshte nje titull i gazeta italiane Il Sole 24 Ore qe me poshte vazhdon E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.909Z

Myshketa vleresohet ne Itali baritoni interpretoi ne pjesen Don Xhovani

brbrBaritoni shqiptar Gezim Myshketa ka korrur nje tjeter sukses ne skenen operistike te vendit fqinj Itali Mediat kryesore atje si gazetat Corriere della Sera Republicca Sole 24 Ore por edhe kanali publik Rai i kane bere jehone prodhimit te ri te operes Don Xhovani me muziken e Moxartit Vepra mban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Michelle Hunziker, debuton Celeste në rrjetet sociale

"Zemra ime me ju përgjithnjë". Ky ka qenë dedikimi që ka bërë Michelle Hunziker me rastin e debutimit nëpër rrjetet sociale të vogëlushes së shtëpisë Trussardi. Ka disa ditë që prezantuesja ka happur një account në Instagram dhe tani ka postuar foton e Celeste, me veshje bardh e zi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.343Z

Dita e grave

Nga Robert Sole, “Le Monde”Kandahar (Afganistan), gratë që mbajnë ferexhe dolën në publik më 8 mars me shami në kokë. Kjo u interpretua si një thirrje për më shumë drejtësi. Mos donin ato vallë, në të kundërt, të tërhiqnin vëmendjen mbi pamjaftueshmërinë e pëlhurës që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.821Z

"Mbrëmje napolitane" në Akademinë e Arteve

Tinguj të muzikës napolitane do të shoqërojnë mbrëmjen e së enjtes në Akademinë e Arteve në kuadër të sezonit IX ndërkombëtar të muzikës klasike. E titulluar "Mbrëmje napoletane", në këtë koncert do të marrin pjesë artistët Pietro Quirino i shoqëruar nga Quartetto Calace. Art

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama