Rezultate te kerkimit per termin: +Sollakut

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.695Z

Wikileaks: Berisha, fushatë e ulët ndaj Sollakut

TIRANE- Beteja e gjatë e kryeministrit Berisha për të shkarkuar krye-prokurorin Theodhori Sollaku ka zënë vend të dukshëm në kabllogramet e ambasadës amerikane. Në një prej tyre, të dërguar në 2 maj 2006 nga ambasadorja amerikane,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Kuvendi miraton raportin pr shkarkimin e Sollakut

N prfundim t nj seance prej 9 orsh shumica ka miratuar me 77 vota pro, 37 kundr dhe 3 abstenime krkesn pr shkarkimin e Prokurorit t Prgjithshem, Theodhori Sollaku. Gjat votimit nuk ka marr pjes Ministri i Jashtm, Lulzim Basha, i cili msohet t jet jasht Shqiperise. Opozita i qndroi prgjat gjith debat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.267Z

Kuvendi miraton raportin për shkarkimin e Sollakut

Në përfundim të një seance prej 9 orësh shumica ka miratuar me 77 vota pro, 37 kundër dhe 3 abstenime kërkesën për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshem, Theodhori Sollaku. Gjatë votimit nuk ka marrë pjesë Ministri i Jashtëm, Lulzim Basha, i cili mësohet të jetë jashtë Shqiperis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.787Z

Lul Basha i pandehur, Ina Rama modifikon aktakuzën e Sollakut

 Trazhgim SokolajMinistri i Jashtëm Lulzim Basha, pritet të përballet sot me Prokurorinë e Përgjithshme, e cila ka kërkuar praninë e tij për t’i komunikuar statusin e të pandehurit.Fletëthirrja me nr. protokolli 1048/74, e datës 24 nëntor 2008, e firmosur prej Kryeprokurores I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.200Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Sollakut

Autori i Lajmit: red.Gjykata Kushtetuese e vlerësoi të ligjshëm shkarkimin e ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Theodhori Sollaku. Kjo Gjykatë shqyrtoi të hënën në gjykime të veçanta, dy kërkesa të paraqitura nga zoti Theodhori Sollaku, ish-Prokuror i Përgjithshëm, duke marrë dhe vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.284Z

Nikolin Jaka: “Jam i pafajshëm, më arrestuan prokurorët e Sollakut”

Në seancën e radhës, vendimi i Gjykatës për ish-zëvendësministrin. Procesi për gjashtë të arrestuarit me procedurë të përshpejtuar Laureta Rryçi Tiranë - Nikolin Jaka, ish-zëvendësministri i Transporteve, i kërkoi dje pafajësi gjykatës. Në seancën e pretendimeve të palës mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.972Z

Urdhëri i Sollakut për të hapur dosjen "Vishaj"

15/04/2005  Gabimet në dosje dhe faktet e reja sollën vendimin e prokurorit Dosja "Vishaj" është rikthyer në hetim pas një urdhëri të prokurorit të përgjithshëm, Theodhori Sollaku. Burime zyrtare nga organi qëndror i akuzës, bëjnë të ditur se pas letrës së mbërritur dy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama