Rezultate te kerkimit per termin: +Sollakut

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.788Z

Prendi qëndron në arrest shtëpie, përjashtohet Sollaku

Tiranë- Ndrea Prendi do të qëndrojë në ‘arrest shtëpie’. Ky ka qënë vendimi i Gjykatës së Apelit e cila pas shqyrtimit të provave të reja të Prokurorisë ka vendosur për rrëzimin e tyre.Gjatë seancës së sotme për Ndrea Prendin në Gjykatën e Apelit, mësohet se avokat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.870Z

KLD, PD: kundër, Visha: Ibindur në pafajësinë e Mediut

Të tjera rreth shkrimit Intervista: Dua mbeshtjetjen e te gjitheve Urdhri i Berishës: Të gjithë në rresht për të votuar Cefën TIRANE-Shoqërohet me debate në Komisionin e Ligjeve prezantimi i kandidaturës së PS per vendin vakant në KLD, Ardian Visha. Deputeti i PD, Das

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.877Z

KLD, PD kundër, Visha:Besoj në pafajësinë e Mediut

Të tjera rreth shkrimit Intervista: Dua votat PS e PD  Urdhri i Berishës: Të gjithë në rresht për të votuar Cefën TIRANE-Shoqërohet me debate në Komisionin e Ligjeve prezantimi i kandidaturës së PS per vendin vakant në KLD, Ardian Visha. Deputeti i PD, Dashnor Sula d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.459Z

Shkarkimi i kryeprokurores, Sollaku: Të vendosë Kushtetuesja

 Madje zgjidhja se kur duhet të largohet nga detyra Prokurorja e Përgjithshme mund të vijë vetëm nga Kushtetuesja, sipas paraardhësit të saj Theodhori Sollaku. Partitë u treguan të paqarta sipas tij, kur me Kushtetutë në 2008-n i kufizuan mandatin kreut të organit të akuzës. Pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.350Z

Basha: T hnn do t paraqitem n Prokurori

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha deklaroi se ditn e hn do t paraqitet n prokurori pr tiu prgjigjur pyetjeve rreth akuzave t drejtuara ndaj tij. Gjat nj prononcimi pr mediat, zoti Basha u shpreh se sht i hapur pr t dshmuar n Prokurori, gj q sipas tij ja kishte thn dhe ish- kreut te atehershem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.114Z

Mjetet jashte rruge, tre te vdekur

Aksidentet u kushtojne jeten tre personave ne Librazhd dhe Pogradec. Ngjarjet kane ndodhur ne akset rrugore Librazhd-Perrenjas, ku vdiqen dy te rinj qe udhetonin me nje motorcikel dhe ne Pogradec-Petrushe, ku permbysja e nje traktori shkaktoi vdekjen e pasagjerit te moshuar. Burime zyrtare te polici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.283Z

Çshkoi ters me Ina Ramën!

Për të kuptuar nivelin e demokracisë në një shtet si ky i yni, që rreket prej vitesh t’i tregojë botës se po bën progres, mjafton t’i hedhim një sy sistemit të drejtësisë, e në veçanti marrëdhënieve të qeverisë me këtë sistem. Ishim mësuar me gjyqtarët, që n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama