Rezultate te kerkimit per termin: +Sollakut

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.200Z

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Sollakut

Autori i Lajmit: red.Gjykata Kushtetuese e vlerësoi të ligjshëm shkarkimin e ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Theodhori Sollaku. Kjo Gjykatë shqyrtoi të hënën në gjykime të veçanta, dy kërkesa të paraqitura nga zoti Theodhori Sollaku, ish-Prokuror i Përgjithshëm, duke marrë dhe vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.284Z

Nikolin Jaka: “Jam i pafajshëm, më arrestuan prokurorët e Sollakut”

Në seancën e radhës, vendimi i Gjykatës për ish-zëvendësministrin. Procesi për gjashtë të arrestuarit me procedurë të përshpejtuar Laureta Rryçi Tiranë - Nikolin Jaka, ish-zëvendësministri i Transporteve, i kërkoi dje pafajësi gjykatës. Në seancën e pretendimeve të palës mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.972Z

Urdhëri i Sollakut për të hapur dosjen "Vishaj"

15/04/2005  Gabimet në dosje dhe faktet e reja sollën vendimin e prokurorit Dosja "Vishaj" është rikthyer në hetim pas një urdhëri të prokurorit të përgjithshëm, Theodhori Sollaku. Burime zyrtare nga organi qëndror i akuzës, bëjnë të ditur se pas letrës së mbërritur dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.080Z

Presionet e Berishës për shkarkimin e Sollakut

"Gjoba" e Gazmend Dibrës për shkarkimin e Kryeprokurorit, presionet e Sabri Godos, sajesa për mbylljen e lokaleve në Vlorë dhe refuzimi i Berishës për t'u përgjigjur në telefon MBI ÇËSHTJEN E PROKURORIT TË PËRGJITHSHËM Për ta studiuar sa më mirë dhe për të dalë në konkl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.472Z

Topi: Nata e shkarkimit të Sollakut

• Presidenti Bamir Topi ka folur dje për herë të parë për momentet e largimit të ish-prokurorit të Përgjithshëm dhe zëvendësimin e tij me Ina Ramën.TiranëDuke folur në një intervistë në “Zërin e Amerikës”, kreu i shtetit ka zbardhur detaje të mbrëmjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.327Z

Raporti 2007, Ina Rama mbron punën e Sollakut

  TIRANË- Pavarësisht akuzave të mazhorancës për punë të dobët, organi i Prokurorisë gjatë kohës që drejtohej nga ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku ka arritur rezultate pozitive. Vlerësimi për punën e Sollakut kësaj radhe nuk vjen nga opozita, apo ndonjë forcë tjetër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.327Z

Raporti i 2007-ës, Ina Rama mbron punën e Sollakut

  Në Raportin Vjetor të 2007-ës të Prokurorisë, ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku vlerësohet se ka arritur rezultate TIRANË- Pavarësisht akuave të mazhorancës për punë të dobët, organi i Prokurorisë gjatë kohës që drejtohej nga ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama