Rezultate te kerkimit per termin: +Sport

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.456Z

Bilisht Sport - Partizani 0-3

Partizani fitoi 3-0 në transfertën me Bilisht Sport, në ndeshjen e prapambetur të javës së 16-të të Kategorisë së Parë, një takim të cilin bilishtarët e Spartak Merakut e mbyllën me nëntë lojtarë pas kartonëve të kuq të marrë nga Gertion Kote dhe Enea Demiri. Artan Karapici

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.855Z

Ky sport është vërtet tërheqës (FOTO)

Volejbolli në plazh, është një prej sporteve pjesmarrëse në Lojërat Olimpike në Londër. Dhe, duket se ky sport ka tërhequr vëmëndjen e fansave të shumtë, sidomos meshkujve, që kanë mbushur plot stadiumet. Dhe, duke parë fotot, kuptohet qartë arsyeja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.463Z

Dhjetë arsye pse shahu nuk bëhet sport spektakolar

Ka pak raste të rralla kur shahu është bërë sporti që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Por edhe në këtë rast, ka qenë koniunktura gjeopolitike ajo që i ka dhënë famë. Pjesën tjetër të kohës, shahu është një sport i mërzitshëm  Ushtar në e4 Kampionati aktual botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.219Z

Pak investime në sport

Investimet në sportin kosovar kanë qenë simbolike, edhe pse nevojat kanë qenë të mëdha. Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj dhe kryetari i Komitetit Olimpik, Besim Hasani pranojnë se gjatë vitit të kaluar Qeveria shumë pak ka investuar në këtë segment. Ata shpresojnë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.447Z

Media Sport fiton trofeun Frederik Fico"

Në 3-vjetorin e ndarjes nga jeta të komentatorit të mirënjohur sportiv, Frederik Fico, dje në kryeqytet është organizuar trofeu në nder të tij. Në aktivitetin që zgjati afro dy orë, konkurruan "Media Sport", e përbërë nga gazetarët sportiv të shtypit të shkruar dhe atij elektronik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.250Z

 Mediat italiane: Taci heq dorë nga BolonjaLajmi u publikua në “Gazzetta dello Sport” dhe “Corriere dello Sport”.

Mediat italiane bënë të ditura se Rezart Taçi, thuajse ka hequr dorë nga blerja e 80 për qind të aksioneve të Bolonjës në Itali, klub i Serisë A. Lajmi u publikua në “Gazzetta dello Sport” dhe “Corriere dello Sport”. E Marte, 04 Gusht 2009  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.210Z

Metropol Sport: MTRS nuk tërhiqet

Gazeta e perditshme sportive "Metropol Sport" (24 janar 2008) e hap faqen e parë me titullin e madh: MTRS nuk tërhiqet Titulli i dytë i madh: Portugalia fërkon duart, shpreson dënimin e Shqipërisë. FAQJA E PARE E GAZETES

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama