Rezultate te kerkimit per termin: +Sport

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.855Z

Ky sport është vërtet tërheqës (FOTO)

Volejbolli në plazh, është një prej sporteve pjesmarrëse në Lojërat Olimpike në Londër. Dhe, duket se ky sport ka tërhequr vëmëndjen e fansave të shumtë, sidomos meshkujve, që kanë mbushur plot stadiumet. Dhe, duke parë fotot, kuptohet qartë arsyeja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.463Z

Dhjetë arsye pse shahu nuk bëhet sport spektakolar

Ka pak raste të rralla kur shahu është bërë sporti që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Por edhe në këtë rast, ka qenë koniunktura gjeopolitike ajo që i ka dhënë famë. Pjesën tjetër të kohës, shahu është një sport i mërzitshëm  Ushtar në e4 Kampionati aktual botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.219Z

Pak investime në sport

Investimet në sportin kosovar kanë qenë simbolike, edhe pse nevojat kanë qenë të mëdha. Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj dhe kryetari i Komitetit Olimpik, Besim Hasani pranojnë se gjatë vitit të kaluar Qeveria shumë pak ka investuar në këtë segment. Ata shpresojnë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.447Z

Media Sport fiton trofeun Frederik Fico"

Në 3-vjetorin e ndarjes nga jeta të komentatorit të mirënjohur sportiv, Frederik Fico, dje në kryeqytet është organizuar trofeu në nder të tij. Në aktivitetin që zgjati afro dy orë, konkurruan "Media Sport", e përbërë nga gazetarët sportiv të shtypit të shkruar dhe atij elektronik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.250Z

 Mediat italiane: Taci heq dorë nga BolonjaLajmi u publikua në “Gazzetta dello Sport” dhe “Corriere dello Sport”.

Mediat italiane bënë të ditura se Rezart Taçi, thuajse ka hequr dorë nga blerja e 80 për qind të aksioneve të Bolonjës në Itali, klub i Serisë A. Lajmi u publikua në “Gazzetta dello Sport” dhe “Corriere dello Sport”. E Marte, 04 Gusht 2009  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.210Z

Metropol Sport: MTRS nuk tërhiqet

Gazeta e perditshme sportive "Metropol Sport" (24 janar 2008) e hap faqen e parë me titullin e madh: MTRS nuk tërhiqet Titulli i dytë i madh: Portugalia fërkon duart, shpreson dënimin e Shqipërisë. FAQJA E PARE E GAZETES

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.803Z

  Kategoria e Parë, merkato - LuftetariAlbania-sport.com paraqet zhvillimet më të fundit në këtë kampionat me 16 skuadra, duke iu referuar katër gazetave sportive “Sporti Shqiptar”, “Sport Ekspres”, “Metropol Sport” dhe “Panorama Sport”.

Merkato nuk zhvillohet vetëm në klubet e elitës së futbollit shqiptar (Kategoria Superiore), por dhe në Kategorinë e Parë. Albania-sport.com paraqet zhvillimet më të fundit në këtë kampionat me 16 skuadra, duke iu referuar katër gazetave sportive “Sporti Shqiptar”, “Sport Ekspres�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama