Rezultate te kerkimit per termin: +Sporti

Total: 5197
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.576Z

Fëmijët dhe sporti

Gazeta ShqipKëshilla e pediatërve: Sa më shpejt ta nisin, aq më mirë është. Çdo sport ka karakteristika të veçanta, që duhen marrë në konsideratë, sidomos kur bëhet fjalë për të zgjedhur për fëmijët e vegjël, në kopsht apo fillore, një moshë delikate për rritjen fizike dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.214Z

Sporti në rrezik nga bastet ilegale

Kreu i Komitetit Olimpik, Zhak Rozhe, paralajmëroi se sporti në përgjithësi është i rrezikuar nga bastet ilegale, te cilat kapin shumën prej afro 140 miliardë dollarë në vit. Paralajmërimi u bë pasi Komiteti Olimpik Ndërkombëtar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.522Z

Sporti përtej politikës

Nga Milaim Shefkiu   Dy ngjarje interesante që ndodhën brenda një jave e thyen monotoninë e përditshmërisë kosovare. Këto ngjarje që amortizuan demagogjitë zgjedhore me prurje të reja e me pretime të vjetra, sollën pak freski në Kosovë dhe përtej saj. Natyrisht edhe me ngjarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.700Z

Çfarë mund ta mësojë sporti për kapitalizmin?

Konkurrencë, miliona euro, unione, menaxherë, adhurues, shitblerje marramendëse dhe shumë marketing, sporti është një shembull i suksesshëm i kapitalizmit CNN Që sporti është bërë një biznes i madh, kjo është një klishe e ditur, po ashtu dihet edhe fakti që komercializmi në sport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.714Z

Sporti shqiptar ne udhekryq

Kreret e Komitetit Olimpik shqiptar akuzojne ministrine e sporteve se po cenon autonomine e te gjitha Federatave dhe se i gjite sporti shqiptar rrezikon, pasi po perseritet ajo qe ndodhi me Federaten e Futbollit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.683Z

Sporti si zhvillim, aktivitete në qytetin e Kukësit

KUKES- Sporti për zhvillim, integrim, si një e drejtë e njerëzve, respekt, mirëkuptim dhe kundër dhunës. Ishin këto mesazhet e përcjella nëpërmjet një aktiviteti sportiv, “SPORTI DHE VLERAT OLIMPIKE” mbajtur sot në Kukës, me pjesëmarrjen e nxënësve të shkollave. Aktivit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.521Z

FOTOT/ Sporti është kaq seksi me Courtney Stodden

Ajo tani është e lirë dhe mund të shijojë jetën single. Modelja Courtney Stodden është fotografuar në plazh me një mikun e saj, modelin Ray Richard. 19- vjeçarja tregoi se sporti mund të jetë kaq seksi. Edhe pse në Los Angeles ka qenë ftohtë, sërish ajo nuk ka hezituar të ekspoz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama