Rezultate te kerkimit per termin: +Sporti

Total: 5197
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.179Z

Mziu Do te ngreme nje Pallat Sporti 6000-vendesh

Nje infrastrukture sportive ku spikat nje pallat sporti me i madhi ne vend nje skuader ne nivelin me te larte te futbollit dhe te basketbollit shqiptar si dhe nje program i masivizimit te sportit ne shkolla synojne qe krahas nje realiteti urban ta bejne Kamzen edhe nje realitet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.044Z

Sporti shqiptar në festën e Kosovës

Sporti shqiptar do të "zbarkojë" sot në Kosovë, me rastin e 1-vjetorit të Pavarësisë. Kampionët e Kategorisë Superiore, Dinamo, do të zhvillojnë një ndeshje miqësore me kampionët e shtetit më të ri në kontinent, KF Prishtina. Në fund të ndeshjes, skuadra fi tuese do të marrë edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.633Z

Sporti në udhëkryq, sfida të reja drejt privatizimit

Opinion Në ditët e sotme, shumë drejtues, specialistë, mësues, trajnerë që merren me sport dhe me zhvillimin e tij në Shqipëri, të hapur në biseda, “show” televizive, në shtypin e përditshëm pranojnë, se sporti është në udhëkryq dhe i pa integruar në nivel të sporti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.633Z

Sporti i diskriminuar nga politika

Agron Duka  Në çdo vend të botës, madje edhe në vendet më të prapambetura, qeveritë kujdesen shumë për sportin, jo vetëm se sporti pëlqehet nga masa e gjerë e popullsisë, por edhe për faktin se nëpërmjet tij bëhet një publicitet sipas rastit pozitiv ose anasjelltas, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.682Z

Lajme sporti shkurt

Trajneri De Biazi: Babai i Januzajt nuk më kthen përgjigje! Abedain Januzaj, babai i Adnan Janzuajt, nuk i kthen përgjigje trajnerit të kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, për një takim të mundshëm mes tyre. Këtë fakt e ka konfirmuar vetë trajneri italian nëpërmjet një postimi në F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.064Z

Sporti dhe politika se bashku kunder ekstremizmit te djathte

Se pari lajmi i mire ekstremizmi i djathte ne Gjermani eshte ne terheqje sepse vetem edhe rreth 7000 vete kane mbetur ne Partine Nacionale Gjermane NPD. Ndersa lajmi i keq eshte qe ekstremizmi joformal eshte futur ne struktura te ndryshme te shoqerise. Kjo ne vecanti vlen per sportin. Prandaj perfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.932Z

Mbërrin për herë të parë në Shqipëri sporti i badmintonit

Korça do të ketë një ekip badmintoni (sport me raketa, ku topi ka formën e një "parashute", e cila bën ndryshimin e papritur të trajektores), që do të përfaqësojë vendin në kampionatet evropiane të këtij sporti, i cili nuk njihet në vendin tonë. Kjo arsye ka sjellë në Korçë nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama