Rezultate te kerkimit per termin: +Start

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.200Z

Miratohet marrëveshjen "Start"

Senati amerikan ka miratuar marrëveshjen "start 2" për reduktimin e armëve bërthamore me 30%. Pas muajsh debate, traktati "Start" u mbështet nga 71 senatorë ndërsa 26 të tjerë votuan kundër nënshkrimit të tij me Rusinë. Pak orë pas miratimit në senat, Presidenti i Shteteve të bashku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.173Z

Zgjedhjet, bravo gazeta START!

Te thuash " Start", ka kuptim shume. Cdo gje e ka nje pike te nisjes, dhe eshte e bukur qe nisja eshte plot vrull, deshire,perkushtim. Eshte e bukur kur ky start nuk eshte ne menyre individuale. Te jetosh ne nje largesi, ne pamundesi per te pare ato qe deshiron prej kohesh ti shohish, nuk eshte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.586Z

START 2, SHBA-Rusi, akord parimor

SHBA dhe Rusia duket se kane gjetur nje akord parimor ne lidhje me marreveshjen START per carmatosjen berthamore. Sipas se perditeshmes amerikane Wall Street Journal negociatorja e pales amerikane, Rose Gotermuler eshte takuar diten e hene me palen ruse ne Gjeneve per te mbyllur fazen fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Start perfekt

Olympique Marseille ka bërë startin më të mirë në 50 vitet e fundit në Ligue 1. Ekipi ka fituar gjashtë duelet e para në sezonin e ri. Por, Marseille nuk është se vetmja skuadër që ka nisur mbarë edicionin e ri. Me bilanc të qindpërqindtë janë aktualisht edhe Barcelona, Juventus, B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.783Z

SHBA-Rusi, gati per Start 2

Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Rusia shprehen se jane shume prane arritjes se nje marreveshje te re per carmatosjen berthamore. Lajmi njoftohet nga Departamenti i Shtetit ne Uashington ku shtohet se rinovimi i marreveshjes Start 1 se ciles i mbaroi afati ne 5 dhjetor do te arrihet sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.719Z

SHBA dhe Rusi, gati Start 2

Bisedimet Start mes SHBA-se dhe Rusise per shkurtimin e arsenalit berthmor respektiv te te dyja vendeve jane drejt perfundimit te tyre. Lajmi njoftohet prej Uashingtonit, ku saktesohet se pas nje bisede telefonike mes presidentit Obama dhe kolegut rus Medvedev, te dyja vendet ndodhen ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.897Z

Obama Senatit Miratoni START

SHBA Presidenti Obama paralajmëron se mosmiratimi nga Senati i Shteteve të Bashkuara i një marrëveshjeje të re me Rusinë për kontrollin e armëve, mund të minojë rolin udhëheqës të Amerikës në përballimin e sfidave t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama