Rezultate te kerkimit per termin: +Start

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.171Z

Tensionohet situata në Mitrovicë

Mitrovicë (start)-Situata në qytetin verior të Kosovës, është tensionuar sërish natën e shkuar. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes që lamë pas, 7 vetura me targa kryesisht Kosove (KS), janë dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmoi zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.229Z

Nisin përgatitjet për festën e pavarësisë

Prishtinë - Ministria e Arsimit, e Shkencës dhe Teknologjisë dhe Drejtorit Komunale të Arsimit (DKA) në Kosovë i kanë filluar përgatitjet për festimin të ditës së pavarësisë së Kosovës. Ditën e hënë më 16 shkurt 2009 ora e pare e mësimit do t’i kushtohet historikut të Pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.791Z

Një tjetër tërmet godet Maqedoninë

Shkup-Një tërmet me fuqi prej 5 ballësh, sipas shkallës Rihter është regjistruar sot paradite në rajonin e Vallandovës. Tërmeti është ndjerë fuqishëm në Vallandovë, Dojran dhe zonat rreth tyre, ndërsa me intensitet pak më të vogël edhe në Strumicë dhe Gjevgjeli. Sipas Qëndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.978Z

Gruevski: Maqedonia Veriore? Vendos populli!

Manastir- Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sërish ka deklaruar se nëse arrihet kompromis për një propozim të ri për emrin, ai do të shkojë në referendum, për të cilin populli do ta thotë fjalën e fundit. “Ne jemi në bisedime për zgjidhjen e këtij problemi, por megji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.154Z

Presidenti Obama njofton strategjinë kibernetike

Uashington - Presidenti Obama ka bërë publik një plan të administratës së tij kundër sulmeve ndaj rrjeteve amerikane të kompjuterëve. Duke cituar shkelje të sigurisë gjatë kohëve të fundit, presidenti i SHBA-ve, Obama njoftoi krijimin e një zyre në Shtëpinë e Bardhë që do të gar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.973Z

Pango pret sekretarët e federatave sportive

Tiranë (Start) - Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sporteve, Ylli Pango, priti sot në ministri të gjithë sekretarët e federatave sportive në vend. Kjo pritje e ministrit për ta, vjen vetëm pak ditë pas ngjarjes së shëmtuar që ndodhi në zgjedhjet për presidentin e Komitetit Olimpik Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.524Z

Fuere: Zgjerimi i BE-së, nuk varet nga individët

Shkup -Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup Ervan Fuere deklaroi procesi i zgjerimit vazhdon dhe ai nuk varet nga qëndrimet e individëve në BE. “Gjithmonë është e kuptueshme kur kemi qëndrime të ndryshme nga persona të ndryshëm të cilët janë pjesë e BE-së, por asnjëri prej tyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama