Rezultate te kerkimit per termin: +Start

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.586Z

START 2, SHBA-Rusi, akord parimor

SHBA dhe Rusia duket se kane gjetur nje akord parimor ne lidhje me marreveshjen START per carmatosjen berthamore. Sipas se perditeshmes amerikane Wall Street Journal negociatorja e pales amerikane, Rose Gotermuler eshte takuar diten e hene me palen ruse ne Gjeneve per te mbyllur fazen fin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Start perfekt

Olympique Marseille ka bërë startin më të mirë në 50 vitet e fundit në Ligue 1. Ekipi ka fituar gjashtë duelet e para në sezonin e ri. Por, Marseille nuk është se vetmja skuadër që ka nisur mbarë edicionin e ri. Me bilanc të qindpërqindtë janë aktualisht edhe Barcelona, Juventus, B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.783Z

SHBA-Rusi, gati per Start 2

Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe Rusia shprehen se jane shume prane arritjes se nje marreveshje te re per carmatosjen berthamore. Lajmi njoftohet nga Departamenti i Shtetit ne Uashington ku shtohet se rinovimi i marreveshjes Start 1 se ciles i mbaroi afati ne 5 dhjetor do te arrihet sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.719Z

SHBA dhe Rusi, gati Start 2

Bisedimet Start mes SHBA-se dhe Rusise per shkurtimin e arsenalit berthmor respektiv te te dyja vendeve jane drejt perfundimit te tyre. Lajmi njoftohet prej Uashingtonit, ku saktesohet se pas nje bisede telefonike mes presidentit Obama dhe kolegut rus Medvedev, te dyja vendet ndodhen ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.897Z

Obama Senatit Miratoni START

SHBA Presidenti Obama paralajmëron se mosmiratimi nga Senati i Shteteve të Bashkuara i një marrëveshjeje të re me Rusinë për kontrollin e armëve, mund të minojë rolin udhëheqës të Amerikës në përballimin e sfidave t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.359Z

Medvedev: Start 2 impakt global

Presidenti rus, Dmitri Medvedev, me të mbërritur në Pragë, deklaroi se traktati me SHBA-në, Start 2, mbi reduktimin e armëve bërthamore ka rëndësi për të gjithë planetin. “Do të influencojë në proçesin e çarmatimit nuklear dhe në mospasurimin e mëtejshëm të uran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.500Z

START kalon edhe një pengesë

Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë kaloi në një lexim të dytë projekt-ligjin për ratifikimin e paktit START me Shtetet e Bashkuara. 349 deputetë votuan në favor të projekt-ligjit për Marrëveshjen e Reduktimit Bërthamor. Duma r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama