Rezultate te kerkimit per termin: +Start

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.500Z

START kalon edhe një pengesë

Dhoma e Ulët e Parlamentit të Rusisë kaloi në një lexim të dytë projekt-ligjin për ratifikimin e paktit START me Shtetet e Bashkuara. 349 deputetë votuan në favor të projekt-ligjit për Marrëveshjen e Reduktimit Bërthamor. Duma r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Marreveshja START kalon pengesen kryesore

Nje komitet i Senatit amerikan ka aprovuar marreveshjen per kontrollimin e armeve berthamore me Rusine duke e cuar me afer realitetit qellimin kryesor te politikes se jashtme te presidentit amerikan Barack Obama. Marreveshja per Reduktimin Strategjik te Armeve apo nese shikohen inicialet ne anglis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.392Z

Marreveshja e Start miratohet ne janar

Rusi Marrëveshja e re “Start” kaloi në Rusi pengesën e parë, por do të miratohet atje përfundimisht rreth janarit. Në mbledhjen e fundit të Parlamentit për këtë vit, Duma miratoi me shumicë dërrmuese në leximin e par&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.327Z

SHBA-Rusi Start arritje historike

Presidenti amerikan, Barack Obama dhe ai rus, Dmitry Medvedev e cilësuan arritjen e marrëveshjes për ratifikimin e Traktatit Start si një ngjarje historike, bëri të ditur Shtëpia e Bardhë në një deklaratë të dhënë gjatë m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.251Z

SHBA-Rusi brenda dhjetorit gati Start

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara te Amerikes synojne qe brenda dhjetorit te ketij vitit te arrijne nje akord per programin “Start”. Gjate nje telefonate mes presidentit rus Dmitri Medvedev  dhe atij amerikan, Barak Obama eshte folur per arritjen e nje marreveshjeje te kufizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.958Z

Obama- senatit S8217ka pushime pa ratifikuar START-in

Robert Gibbs zedhenes i presidentit amerikan deklaroi se senati nuk do te marre pushimet e krishtlindjeve para ratifikimit te marreveshjes me Rusine. Ne rast nevoje Presidenti Obama do te shtyje pushimet. START-i i ri u nenshkrua nga Presidenti Obama dhe homologu i tij rus Dmitri Medvedev pas skadim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.524Z

Windows 8 nuk do ta ketë butonin 'Start'

Sipas një vëzhgimi për konsumatorë të lëshuar gjatë javës së kaluar, Microsoft ka larguar butonin e menysë Start nga sistemi i ardhshëm operativ, Windows 8.Butoni Start, i cili kishte debutuar në versionin Windows 95 të sistemit operativ, vendoset në anën e majtë të menysë që shih

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama