Rezultate te kerkimit per termin: +Statusit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.480Z

Holanda vendos pro statusit

brbrHolanda do te votoje pro statusit te kandidatit per Shqiperine Vendimi eshte marre sot nga parlamenti holandez duke rritur dukshem shanset e Shqiperise per nje vendim pozitiv te Keshillit Europian javen e ardhshme Mbeshtetja e Holandes e cila ne dhjetor kerkoi me shume kohe eshte pershendetur ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.299Z

Holanda i thotë PO statusit

Ndryshe nga dhjetori ku Holanda doli në kërkim të aleatëve brenda BE-së për ti shtyrë statusin e vendit kandidat Shqipërisë, këtë herë ky vend mbështet rekomandimin e Komisionit Europian që i tha PO pa hezitim dhe mëdyshje statusit për Shqipërinë. Të paktën qeveria holandeze n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.172Z

BE, OK statusit kandidat për Serbinë

Bruksel- Udhëheqësit e Bashkimit Europian kanë miratuar Serbinë si një kandidate për anëtarësim në bllokun 27-vendesh.Konfirmimi i së enjtes për marrjen e statusit kandidat nga Serbia është cilësuar një hap historik për vendin që vetëm 13 vjet më parë ka qënë vend bombarduar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.833Z

Suedia i thotë Po statusit

Suedia bëhet vendi i parë i Bashkimit Europian që konfirmon zyrtarisht votën pro Shqipërisë në mbledhjen e 19 dhjetorit të Këshillit të Ministrave të BE, ku do të diskutohet propozimi i Komisionit Europian që vendi ynë ta marrë statusit e vendit kandidat. Patrik Svensson, i dërgu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.961Z

Presidenti Nishani pershendet marrjen e statusit

0 brbr brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani e ka pershendetur marrjen e statusit me nje mesazh ne fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.776Z

Shqipëria, një ditë larg statusit kandidat

Franca deklarohet pro statusit, Rumania lobon për Shqipërinë  Bushati në Izrael: Statusi jep shans të influencojmë kundër përhapjes së antisemitizmit Atmosfera – Atmosfera në vendet e Bashkimit Europian konsiderohet si tejet e favorshme për ti dhënë Shqipërisë statusin e vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.338Z

Bogdanoviq: Të bisedohet edhe rreth statusit

Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka vlerësuar se gjatë dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të bisedohet edhe rreth statusit të Kosovës, ashtu siç është mirë që të ketë sa më shumë mendime të ndryshme rreth kësaj çështjeje. Ne përgjigjemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama