Rezultate te kerkimit per termin: +Statusit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.962Z

Ishinger: Ceshtja e statusit eshte sqaruar

Ish-perfaqesuesi i BE ne negociatat Prishtine-Beograd, Volfgang Ishinger ka deklaruar se ceshtja e statusit te Kosoves tashme eshte sqaruar. Duke folur ne nje interviste per “Deutsche Welle”, diplomati gjerman ka theksuar se tani ka ardhur koha qe Kosova dhe Serbia te ulen ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.474Z

Parlamenti holandez voton pro statusit të Shqipërisë

Një ndër kundërshtarët më të fortë deri më tani për marrjen e statusit nga Shqipëria, më në fund ka thënë PO. Parlamenti holandez ka vendosur që të votojë pro për dhënien e statusit Shqipërisë. Vendimi u konfirmua në seancën plenare nga Kryeministri Edi Rama, i cili në me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.497Z

Holanda veto kunder statusit

“Në vendin tim, në Holandë, imazhi i Shqipërisë ka shumë punë për të përmirësuar”. Ky ishte pohimi ambasadorit të Holandës Martin De La Bej gjatë konferencës kombëtare të antikorrupsionit. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.304Z

Austria pro statusit

Shqiperia do ta marre statusin e vendit kandidat ne fund te ketij muaji Kjo eshte bindja e austrise qe eshte percjelle ne tirane nga ministri i Jashtem dhe ai i Drejtesise austriake Gjate nje konference per shtyp me shefin e diplomacise shqiptare ministri i Jashtem austriak Sebastian Kurz sqaroi ini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.495Z

Greqia: Mbështesim dhënien e statusit për Shqipërinë

Greqia mbështet marrjen e statusit të vendit kandidat nga ana e Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i ministrisë së Jashtme greke, Konstantinos Koutras. Sipas zëdhënësit të ministrisë së Jashtme greke raporti që Komisioni Europian hartoi për Shqipërinë vlerësoi poz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.167Z

Pranimi i statusit,Meta: Inkurajim për reformat

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta përshëndeti vendimin e ministrave të Bashkimit Europian për pranimin e kërkesës statusit të vendit kandidat të Shqipërisë në BE. " Pranimi i statusit të kandidatit është inkurajim për reformat tona", tha ai. Më tej,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Suedia do të votojë pro statusit të Shqipërisë

Qëndrimi Svenson Suedia bëhet vendi i parë në Bashkimin Europian që konfirmon zyrtarisht votën pro Shqipërisë në kuadër të statusit të vendit kandidat. Në një intervistë për Top Channel, i dërguari me punë i Suedisë në Tiranë, Patrik Svenson, tha se të gjitha partitë politike

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama