Rezultate te kerkimit per termin: +Statusit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.961Z

Presidenti Nishani pershendet marrjen e statusit

0 brbr brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani e ka pershendetur marrjen e statusit me nje mesazh ne fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.776Z

Shqipëria, një ditë larg statusit kandidat

Franca deklarohet pro statusit, Rumania lobon për Shqipërinë  Bushati në Izrael: Statusi jep shans të influencojmë kundër përhapjes së antisemitizmit Atmosfera – Atmosfera në vendet e Bashkimit Europian konsiderohet si tejet e favorshme për ti dhënë Shqipërisë statusin e vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.338Z

Bogdanoviq: Të bisedohet edhe rreth statusit

Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka vlerësuar se gjatë dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të bisedohet edhe rreth statusit të Kosovës, ashtu siç është mirë që të ketë sa më shumë mendime të ndryshme rreth kësaj çështjeje. Ne përgjigjemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.394Z

Kermabon: EULEX larg çështjeve të statusit

“EULEX-i është një mision teknik dhe nuk është i përzier në çështjet që i përkasin statusit, sepse ato janë të nivelit politik. Çështja e statusit është një çështje individuale e secilit prej shteteve anëtare të BE-së". Kështu ka deklaruar shefi i EULEX-it Iv dë Kermabon,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.227Z

Serbia i rikthehet statusit

Edhe pse në raundin e parë të bisedimeve pala serbe hoqi dorë nga diskutimet për cështjen e statusit, kreu i delegacionit serb në një intervistë ka theksuar se Beogradi do t’i kthehet diskutimit të cështjes së statusit të Kosov&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.962Z

Ishinger: Ceshtja e statusit eshte sqaruar

Ish-perfaqesuesi i BE ne negociatat Prishtine-Beograd, Volfgang Ishinger ka deklaruar se ceshtja e statusit te Kosoves tashme eshte sqaruar. Duke folur ne nje interviste per “Deutsche Welle”, diplomati gjerman ka theksuar se tani ka ardhur koha qe Kosova dhe Serbia te ulen ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.474Z

Parlamenti holandez voton pro statusit të Shqipërisë

Një ndër kundërshtarët më të fortë deri më tani për marrjen e statusit nga Shqipëria, më në fund ka thënë PO. Parlamenti holandez ka vendosur që të votojë pro për dhënien e statusit Shqipërisë. Vendimi u konfirmua në seancën plenare nga Kryeministri Edi Rama, i cili në me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama