Rezultate te kerkimit per termin: +Stoltenberg

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.236Z

Berisha- Stoltenberg diskutojnë për energjinë

Energjia ka qenë temë kryesore në diskutimin e sotëm mes kryeministrit, Sali Berisha dhe homologut të tij norvegjez, Jens Stoltenberg. Menjëherë pas takimit të dy kryeministrat mbajtën një konferencë të përbashkët për shtyp, ku ndër të tjera kryeministri shqiptar deklaroi se, dy nd�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.164Z

Stoltenberg per situaten ne Ukraine

brbrUkraina rrezikohet nga perplasje te ashpra ushtarake Alarmi eshte dhene nga shefi i NATO-s Jens Stoltenberg ne hapje te punimeve te keshillit Ukraine-NATO Ne fjalen e tij Stoltenberg i ka bere thirrje Moskes zyrtare qe ti jape fund mbeshtetjes per separatistet ne rajonin e Donjeckut dhe Luhansk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.634Z

Stoltenberg kreu i ri i NATO-s

Jens Stoltenberg, ish-Kryeministër i Norvegjisë do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s duke zëvendësuar në këtë post, kreun aktual të Aleancës, Anders Fogh Rasmussen. Ai do të marrë detyrën në krye t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.300Z

Rama-Stoltenberg: Shqipëria, rol të rëndësishëm kundër terrorizmit

Angazhimet e Shqipërisë si vend anëtar i NATO-s kundër terrorizmit ka qenë në fokus të takimit të zhvilluar këtë të enjte në Tiranë mes kryeministrit Edi Rama dhe sekretarit të përgjithshëm të Aleancës, Jens Stoltenberg. Në konferencën e përbashkët për shtyp pas takimit, kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.366Z

Norvegji Berisha-Stoltenberg Do thellojme bashkepunimin

Kryeministri Berisha zhvilloi nje takim me homologun e tij Norvegjez Jens Stoltenberg ne Oslo. Ne konferencen e perbashket per shtyp Berisha dhe Stoltenberg theksuan angazhimin e dy qeverive te tyre per te rritur bashkepunimin. Stoltenberg deklaroi se Norvegjia do rrise bashkepunimin ne fushen e ene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.106Z

Stoltenberg te enjten ne Tirane

brbrSekretari i pergjithshem i NATO-s Jens Stoltenberg do te zhvilloje diten e enjte nje vizite zyrtare ne Tirane Shefi i aleances me te madhe ushtarake ne bote do te takohet me presidentin e republikes Bujar Nishani kryeministrin Edi Rama Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe Ministrin e Jashtem D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.300Z

Stoltenberg mbërrin në Tiranë. Takohet me Ramën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka mbërritur në Tiranë, ku është pritur me nderime të larta. Në Kryeministri ai është takuar me kreun e qeverisë, Edi Rama. Më vonë gjatë ditës, Rama dhe Stoltenberg do të mbajnë një konferencë shtypi të përbashkët. Sekre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama