Rezultate te kerkimit per termin: +Stoltenberg

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.238Z

Rama takon Stoltenberg: Shqipëria, rol të rëndësishëm kundër terrorizmit

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg dhe kryeministri Edi Rama dolën në një konferencë të përbashkët për mediat pas takimi që zhvilluan mes tyre. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë shqiptare tha se Shqipëria ka mjetet e duhura dhe është e gatshme të përballet me kërc�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.389Z

Stoltenberg: NATO nuk dëshiron Luftë të Ftohtë

“NATO nuk dëshiron një Luftë të Ftohtë”, kështu ka deklaruar  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg për të përditshmen gjermane Bild. Deklaratat e Sekretarit të Përgjithshëm vijnë para takimit të Këshillit NATO-Rusi, e cila mblidhet nesër, 19 dhjetor. 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Kryeministri Stoltenberg: Situata, serioze. Herët për të thënë sulm terrorist

Jens Stoltenberg Kryeministri i Norvegjisë,Jens Stoltenberg ka reaguar menjëherë pas situatës së krijuar në vend, pas shpërthimit të një bombe në qendër të Oslos, ku ndodhet edhe zyra e vetë kryeministrit. Stoltenberg tha se  situata është shumë serioze duke shtuar se është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.309Z

Terrorizmi, Rama: Aleanca në rrezik. Stoltenberg: Luftë ISIS-it

Ka mbërritur në Tiranë për një vizitë zyrtare Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ceremonia zyrtare e mirëseardhjes së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, është realizuar nga Kryeministri Edi Rama. Pas përfundimit kokë më kokë, Rama dhe Jens Stoltenberg dolën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.902Z

Stoltenberg: Aleanca mbështet ruajtjen e paqes në Ballkan

NATO e ka mbështetur dhe do të vijojë të mbështesë ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor. Kështu është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, në një fjalim ku prezantoi raportin vjetor për vitin që lamë pas. Ai përshëndeti ndër të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.464Z

Stoltenberg i shqetësuar, Rusia po zgjeron kapacitetet ushtarake

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është i shqetësuar me zgjerimin e vazhdueshëm të forcave ruse nga Deti Baltik e deri në Mesdhe. "Associated Press", raporton se ai i ka bërë thirrje SHBA-së që të dalin me një përgjigje rreth lëvizjeve të fundit të Rusisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.659Z

Stoltenberg: Koreja e Veriut të heqë dorë nga programi bërthamor

 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha sot se sjellja e papërgjegjshme e Koresë së Veriut është një kërcënim global dhe se reagimi ndaj këtij kërcënimi duhet të jetë i natyrës globale, transmeton Anadolu Agency. Në një intervistë për BBC, Stoltenberg theksoi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama