Rezultate te kerkimit per termin: +Stoltenberg

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.442Z

Kryeministri Stoltenberg: Situata, serioze. Herët për të thënë sulm terrorist

Jens Stoltenberg Kryeministri i Norvegjisë,Jens Stoltenberg ka reaguar menjëherë pas situatës së krijuar në vend, pas shpërthimit të një bombe në qendër të Oslos, ku ndodhet edhe zyra e vetë kryeministrit. Stoltenberg tha se  situata është shumë serioze duke shtuar se është shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.309Z

Terrorizmi, Rama: Aleanca në rrezik. Stoltenberg: Luftë ISIS-it

Ka mbërritur në Tiranë për një vizitë zyrtare Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ceremonia zyrtare e mirëseardhjes së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, është realizuar nga Kryeministri Edi Rama. Pas përfundimit kokë më kokë, Rama dhe Jens Stoltenberg dolën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.902Z

Stoltenberg: Aleanca mbështet ruajtjen e paqes në Ballkan

NATO e ka mbështetur dhe do të vijojë të mbështesë ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor. Kështu është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg, në një fjalim ku prezantoi raportin vjetor për vitin që lamë pas. Ai përshëndeti ndër të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.464Z

Stoltenberg i shqetësuar, Rusia po zgjeron kapacitetet ushtarake

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se është i shqetësuar me zgjerimin e vazhdueshëm të forcave ruse nga Deti Baltik e deri në Mesdhe. "Associated Press", raporton se ai i ka bërë thirrje SHBA-së që të dalin me një përgjigje rreth lëvizjeve të fundit të Rusisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.659Z

Stoltenberg: Koreja e Veriut të heqë dorë nga programi bërthamor

 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha sot se sjellja e papërgjegjshme e Koresë së Veriut është një kërcënim global dhe se reagimi ndaj këtij kërcënimi duhet të jetë i natyrës globale, transmeton Anadolu Agency. Në një intervistë për BBC, Stoltenberg theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.937Z

Stoltenberg: Turqia ka të drejtë të mbrojë hapësirën saj

Samiti i NATO-s, gati ftesa për anëtarësimin e Malit të Zi Nga Brukseli, Artemisa Hoxha Një ditë para mbajtjes së ministerialit të ministrave të Jashtëm në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, zbardhi gjashtë pikat kyçe, në të cilat do të bazohet diskutimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.222Z

Stoltenberg: NATO nuk kërkon një Luftë të Ftohtë me Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i ka siguruar të gjithë duke thënë se NATO nuk kërkon përplasje me Rusinë. Nuk duam një Luftë të re të Ftohtë, – ka thënë norvegjezi. Duke folur në fund të ditës së parë të ministerialit të NATO-s, Stoltenberg ka shpje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama