Rezultate te kerkimit per termin: +Stoltenberg

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.659Z

Stoltenberg: Koreja e Veriut të heqë dorë nga programi bërthamor

 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha sot se sjellja e papërgjegjshme e Koresë së Veriut është një kërcënim global dhe se reagimi ndaj këtij kërcënimi duhet të jetë i natyrës globale, transmeton Anadolu Agency. Në një intervistë për BBC, Stoltenberg theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.937Z

Stoltenberg: Turqia ka të drejtë të mbrojë hapësirën saj

Samiti i NATO-s, gati ftesa për anëtarësimin e Malit të Zi Nga Brukseli, Artemisa Hoxha Një ditë para mbajtjes së ministerialit të ministrave të Jashtëm në Bruksel, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, zbardhi gjashtë pikat kyçe, në të cilat do të bazohet diskutimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.222Z

Stoltenberg: NATO nuk kërkon një Luftë të Ftohtë me Rusinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i ka siguruar të gjithë duke thënë se NATO nuk kërkon përplasje me Rusinë. Nuk duam një Luftë të re të Ftohtë, – ka thënë norvegjezi. Duke folur në fund të ditës së parë të ministerialit të NATO-s, Stoltenberg ka shpje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.304Z

Stoltenberg takoi Nishanin Shqiperia kontribut ne mbrojtjen kolektive

Transmetuar me 10122015 - 1756 PUBLICITET Presidenti i Republikes Bujar Nishani priti sot sekretarin e Pergjithshem te NATO-s Jens Stoltenberg ne kuader te vizites se tij zyrtare ne Shqiperibr br Presidenti Nishani e vlereso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.865Z

Stoltenberg: NATO, e gatshme të mbrojë Turqinë

Aleanca atlantiko-veriore është e gatshme të dërgojë trupa në Turqi, nëse do të jetë e nevojshme të mbrohet aleati kundër kërcënimeve që vijnë nga kufijtë juglindorë të tij, ka bërë të ditur këtë të enjte kreu i NATO-s së udhëhequr prej SHBA-ve, pas shkeljeve të hapësir�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.485Z

Stoltenberg: 2014-ta, `vit i errët` për sigurinë e Evropës

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se aleanca duhet të përgatitet për sfida të mëtejshme, pas një "vitit të errët" të ndërhyrjes së Rusisë në Ukrainë dhe sulmet terroriste në rrugët e Evropës. Stoltenberg, i cili shpalosi raportin vjetor të NATO-s për vitin 2014 në Brukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.167Z

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama