Rezultate te kerkimit per termin: +Stoltenberg

Total: 662
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.238Z

Rama Terrorizmi shqetesim Stoltenberg Askush seshte i paprekshem VIDEO

Transmetuar me 10122015 - 1233 Tirane 10 dhjetor 2015 NOAal- Sekretari i Pergjithshem i NATO-s Jens Stoltenberg ka nisur viziten zyrtare ne Shqiperi ku u prit ne takim nga Kryeministri Edi Ramabr br Ne perfundim te takimit mes dy delegacioneve u mbajt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.249Z

Stoltenberg: Nuk ju ndihmojnë dot për statusin!

Dy kryeministrat dhanë një konferencë të përbashkët për shtyp, ku Stoltenberg tha se ishin diskutuar mundësitë e bashkëpunimit në fushën e energjisë. “Gjithashtu, diskutuam potencialin e zhvillimit të bashkëpunimit në të gjitha format e energjisë, të energjisë se gjelbër,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.583Z

Vuçiç takohet sot me Stoltenberg në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të presë ditën e sotme Kryeministrin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në një takim në Bruksel. Lideri i Aleancës dhe kreu i ekzekutivit serb do të zhvillojnë fillimisht një bisedë me dyer të mbyllura dhe më pas do të mbajnë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.228Z

Berisha në Norvegji, takim me Stoltenberg

Kryeministri Sali Berisha ndodhet per nje vizite zyrtare ne Norvegji, gjate te ciles do te takohet dhe zhvillojë bisedime me homologun e tij norvegjez Jens Stoltenberg. Sipas zyres per shtyp te kryeministrit mesohet se në axhendën e vizitës, krahas takimeve me autoritetet e larta norvegjeze, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.125Z

Kryeministri norvegjez Stoltenberg: Norvegjia mbështet kandidaturen e Shqipërisë për në NATO

Në vijm të vizitës në Nju Jork, Kryeministri Berisha zhvilloi një takim me Kryeministrin  Norvegjez, zotin Jens Stoltenberg Të dy personalitetet ndanë të njëjtin vlerësim për marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve dhe per intensifikimin e tyre ne të ardhmen.  Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.920Z

Stoltenberg: Ushtarët rusë ende të pranishëm në territor Ukrainas

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i kërkoi sot Rusisë të tërheqë trupat e saj nga lindja e Ukrainës, ku akuzohet se ato po luftojnë në krahë të separatistëve prorusë, vetëm dy ditë nga zgjedhjet legjis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.715Z

NATO, Stoltenberg: Lidhja SHBA-Europë nuk është e sigurt

Lidhjet mes Europës dhe Amerikës së Veriut duhen mbrojtur në interes të sigurisë së Perëndimit, por nuk janë të sigurta. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se duhet të ketë më shumë bashkëpunim mes aleancës dhe vendeve të tjera pro demokracisë dhe të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama