Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)
  • 2019-01-21

Kush mbeti jashtë rrethit të Bashës në zgjedhjet e PD-së (EMRAT)

Partia më e madhe opozitare në vend ka përmbyllur në fundjavë procesin e riorganizimit me zgjedhjen e kryesisë së re dhe të drejtuesve të departamenteve. Përveç disa konfirmimeve, në radhët e PD-së ka pasur edhe të zhgënjyer, si rasti i deputetit Ervin salianji, i cili mbeti jashtë

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

Vjedhja e armëve, Strazimiri: Siguria në nivelin nën 0
  • 2019-01-11

Vjedhja e armëve, Strazimiri: Siguria në nivelin nën 0

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, ka denoncuar me anë të një postimi në Facebook atë që e quan skandal me sigurinë e depove të Armatimit të bazës më të rëndësishme detare që zbrazet gjatë natës. Kjo vetëm 24 orët e fundit!!! Standardet e sigurisë në nivelin nën

Byroja e Kuvendit jep vendimet që  mori për Berishën dhe Bashën
  • 2018-12-21

Byroja e Kuvendit jep vendimet që  mori për Berishën dhe Bashën

Byroja e Kuvendit e mbledhur mbrëmjen e sotme ka vendosur të mos pezullojë nga seancat kreun e PD, Lulzim Basha si dhe ish kryeministrin Sali Berisha për shkak tensioneve dhe gjuhës së përdorur në Kuvend. Vasilika Hysi tha pas mbledhgjes se Byroja ka vendosur ti tërheqë vëmendjen Bashës

Protesta, Rama ironizon deputetin e PD-së: Ai i kobures te Liqeni!
  • 2018-12-11

Protesta, Rama ironizon deputetin e PD-së: Ai i kobures te Liqeni!

Kryeministri Edi Rama me anë të një mesazhi në Twitter thekson se deputeti i PD-së, Gent Strazimiri ka kërkuar që të arrestohen studentet që spranojnë militantët e PD në protestë. Në mesazhin e tij, Rama ka kujtuar se Strazimiri ka qenë i armatosur gjatë protestës së PD-së kundër

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar
  • 2018-12-11

Udhëtime pune në SHBA, opozita thyen bojkotin parlamentar

Deputetët e opozitës kanë muaj që kanë bojkotuar Parlamentin dhe në këtë muaj, një pjesë e mirë e tyre (përfshirë Sali Berishën, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin, rrezikojnë tiu digjen edhe mandatet. Por kur vjen puna për udhëtime jashtë shtetit e për të përfituar dieta të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama