Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-26

Politika ngushëllime për Gjovalin Kadelin

Për ndarjen nga jeta të deputetit Gjovalin Kadeli kanë reaguar miq, kolegë e bashkëpuntorë. Presidenti Bujar Nishani, kreu i Kuvendit Ilir Meta, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, kryeministri Edi Rama si dhe deputeti demokrat Gent Strazimiri i kanë shprehur ngushël

No Pic available
  • 2017-05-24

Zbulohen emrat e sigurt në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së

Pas marrëveshje me Ramën, Basha ka filluar punën për përpilimin e listës së deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit. Mësohet se pjesë e kësaj liste do jenë edhe ata që cilësohen fitues të sigurt pasi do të jenë kryesues të listave. Emra të tillë si: Edi Paloka, Arben Ristani, Dhur

No Pic available
  • 2017-05-21

Ja zyrtarët e PD që do filtrojnë kandidatët për deputetë në 12 qarqe

Partia Demokratike ka nisur proçesin e konsultimit për kandidatët për deputetë për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Mësohet se rreth 1700 individë janë propozuar nga më shumë se 27 mijë qytetarë në aplikacionin online, në faqen zyrtare të PD dhe afro 1500 prop

PD nis procesin e konsultimit për kandidatët për deputetë
  • 2017-05-21

PD nis procesin e konsultimit për kandidatët për deputetë

Partia Demokratike ka nisur procesin e konsultimit për kandidatët për deputetë. Rreth 1700 individë janë propozuar nga më shumë se 23 000 qytetarë në aplikacionin on line, në faqen zyrtare të PD dhe afro 1500 propozime kanë ardhur nga baza demokrate gjatë një procesi që zgjati 3 muaj

No Pic available
  • 2017-05-08

Strazimiri: Rama nuk largohet me negociata politike, vetëm nga populli

Edhe pse negociatat vijojnë mes palëve për zgjidhjen e krizës politike, deputeti demokrat Gent Strazimiri mendon se nuk do të ketë marrëveshje. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, ai tha se Rama nuk largohet dot me negociata politike, por vetëm nga populli. Sipas tij zgjidhja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama