Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut
  • 2018-12-05

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut

Atëherë kur nuk pritej që mes qeverisë dhe opozitës të kishte konsensus, pasi kryedemokrati Lulzim Basha kishte theksuar se nuk kthehen në Kuvend apo Komisionet Parlamentare pa garantuar zgjedhje të lira dhe largimin e qeverisë së krimit, ka ndodhur edhe supriza e madhe. Deputetë të mazh

Protesta te Astiri, shoqërohen në polici disa banorë
  • 2018-11-14

Protesta te Astiri, shoqërohen në polici disa banorë

Disa prej banorëve të Astirit, që protestuan pasditen e sotme për të kundërshtuar vendimin e qeverisë për prishjen e banesave të tyre, janë shoqëruar në polici në orët e mbrëmjes. Ata kanë dalë në rrugë duke djegur goma, kazanë dhe bllokuar njërin aks rrugor, duke shkaktuar një

PD: Kush e bllokoi policinë që të arrestojë Vangjush Dakon?
  • 2018-10-27

PD: Kush e bllokoi policinë që të arrestojë Vangjush Dakon?

Partia Demokratike thotë se kreu i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako do të arrestohej të enjten por se dikush e bllokoi policinë. Sekretari i grupit parlamentar të PD Gent Strazimiri deklaroi sot se as kombinacionet brenda qeverisë, as vasaliteti i prokurorisë ndaj Edi Ramës nuk do ta sh

No Pic available
  • 2018-10-20

Ndërprerja e vettingut në polici, PD: 534 drejtues të lartë, lidhje me Sigurimin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri në një deklaratë për mediat ka thënë se vettingu në polici është ndërprerë pas verifikimit se 534 drejtues të lartë të Policisë së Shtetit kanë patur lidhje me Sigurimin e Shtetit. Sipas tij,   Ministria e Brendshme po mban të fshe

No Pic available
  • 2018-10-06

Xhisiela, PD: Të hapen kamerat e komisariatit, Taulant Balla i përfshirë

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri akuzon kryeministrin Edi Rama se po fsheh pamjet e kamerave të Fushë-Krujës. Sipas Strazimirit, për të mbrojtur anëtarët politikë të bandës së Fushë Krujës, Edi Rama mashtroi publikisht kur deklaroi se skandali u publikua fillim

Kurban Bajrami në Shqipëri. Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit
  • 2018-08-21

Kurban Bajrami në Shqipëri. Ritet fetare kryhen në të gjitha xhamitë e vendit

Në kuadër të festës së Kurban Bajramit gjatë ditës së djeshme dhe të sotme është festuar me madhështinë e duhur ceremonia e therjes së Kurban Bajramit. Kështu që në trevën e Bulqizës pranë Teqeve gjatë pasdites së djeshme janë grumbulluar me qindra banorë, besimtarë të mosh

Vettingu, Rama thumba opozitës: Ilaç gjarpërinjsh, ju me libër shtëpie kundër
  • 2018-07-29

Vettingu, Rama thumba opozitës: Ilaç gjarpërinjsh, ju me libër shtëpie kundër

Siç është bërë zakon prej dy javësh, vijon debati në distancë midis opozitës dhe mazhorancës për procesin e vettingut. Ndryshe nga PD, që nxori herë në mëngjes në deklaratë për shtyp, deputetin Gent Strazimiri për të akuzuar KPK për vendime të padrejta, kryeministri Edi Rama ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama