Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
Vettingu për Admir Thanzën, shkarkohet nga detyra gjyqtari skifter
  • 2018-07-17

Vettingu për Admir Thanzën, shkarkohet nga detyra gjyqtari skifter

Një tjetër emër i njohur i sistemit të drejtësisë si anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza, ka ngecur sot në sitën e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra Thanzën, i cili cilësohet edhe si gjyqtari skifter, për shkak të vjedhjes së kryer

PD: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni, koha juaj ka mbaruar
  • 2018-07-14

PD: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni, koha juaj ka mbaruar

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri sjell sërish në vëmendje raportin e antidrogës italiane. Sipas Strazimirit, ka fakte dhe shifra që rrëzojnë ministrinë e Xhafajt për eksportin e drogës në Itali. Ai bën thirrje: Fatmirë e Saimirë të narkoqeverisë dorëzohuni,

Gjyqtari skifter, e kaluara dhe çështjet që ka gjykuar
  • 2018-07-10

Gjyqtari skifter, e kaluara dhe çështjet që ka gjykuar

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza është në sistemin e drejtësisë shqiptare që në vitin 1992, kur përfundoi studimet me titullin jurist në Universitetin e Tiranës. Po në këtë vit Thanza filloi punën si gjyqtar pranë Gjykatës së shkallës së parë të Shkodrës, ku ka sh

Dekorimi i Gafurr Mazrekut, vajza e Azem Hajdarit: Akti i shëmtuar
  • 2018-06-18

Dekorimi i Gafurr Mazrekut, vajza e Azem Hajdarit: Akti i shëmtuar

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, Qytetar Nderi, me motivacionin Personalitet Intelektual, me kontribut të pashoq ne Pushtetin Vendor. Në historinë shqiptare Gafurr Mazrreku njihet si i vetmi njeri që ka shkrehur një armë në ambientet e Parlame

Basha nën survejim nga policia? Kryedemokrati mbledh drejtuesit e PD
  • 2018-06-01

Basha nën survejim nga policia? Kryedemokrati mbledh drejtuesit e PD

Partia Demokratike njofton se Lulzim Basha ka mbledhur drejtuesit e PD dhe të grupit parlamentar. Mësohet se kjo mbledhje është kërkuar nga Basha pas lajmeve se ai dhe familja e tij po survejohet nga policia. Në takim marrin pjesë nënkryetarët e Partisë, Spaho dhe Paloka, nënkryetarët

Basha nën survejim nga policia? Krerët e PD në Drejtorinë e Policisë
  • 2018-06-01

Basha nën survejim nga policia? Krerët e PD në Drejtorinë e Policisë

Partia Demokratike njofton se Lulzim Basha ka mbledhur drejtuesit e PD dhe të grupit parlamentar. Mësohet se kjo mbledhje është kërkuar nga Basha pas lajmeve se ai dhe familja e tij po survejohet nga policia. Në takim marrin pjesë nënkryetarët e Partisë, Spaho dhe Paloka, nënkryetarët

No Pic available
  • 2018-05-22

Lidhja me kokainën e Durrësit, PD: Skemë mashtrimi kriminale, e ka Olsi Rama

Kryeministri Edi Rama u pasua nga Taulant Balla në akuzat, që e lidhin sipas tyre fatin e Partisë Demokratike me atë të 613 kg kokainë të sekuestruar në Durrës. Por nga forca kryesore e opozitës e mohojnë kategorikisht të jetë e tyrja partia që mbështet narkotrafikun. Siç e dini PD n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama