Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
PD-PS përplasen te Ligjet për Xhafajn, Manja: Sështë komisioni i Babales ky
  • 2018-05-21

PD-PS përplasen te Ligjet për Xhafajn, Manja: Sështë komisioni i Babales ky

Ashtu siç ishte parashikuar, me një protestë të paralajmëruar për ditën e shtunë, çështja Xhafaj ka nisur prej ditës së sotme të dominojë debatin mes palëve politike dhe sheshbeteja e parë ka qenë Komisioni i Ligjeve, të cilin opozita e ka braktisur pas përplasjeve të ashpra me s

PD: Rama kontrollon Shkollën e Magjistraturës, po kap drejtësinë
  • 2018-05-13

PD: Rama kontrollon Shkollën e Magjistraturës, po kap drejtësinë

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gent Strazimiri ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se ka shtrirë ndikimin e tij edhe tek Shkolla e Magjistraturës duke minuar reformën në drejtësi. Sipas Strazimirit, Shkolla e Magjistraturës ka shkelur ligjin duke bërë testin e aftësive profesio

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët
  • 2018-04-10

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët

Në tregun më të madh të kryeqytetit, atë të Medresesë sipërmarrësit e vegjël kanë pritur orën 11:00 për të ulur qepenat e bizneseve, ashtu siç edhe kishin paralajmëruar ditën e djeshme, në një nismë që shkon kundër vendimit të qeverisë për ti përfshirë në skemën e TVSH-s

No Pic available
  • 2018-04-03

Tensione në PD, Basha shmang përplasjen Mziu-Strazimiri

Dita e sotme ka qenë e tensionuar për Partinë Demokratike. Në mbledhjen e kryetarëve të degëve Lulzim Bashën dhe deputetët, Xhelal Mziu ka debatuar ashpër me Gent Strazimirin. Është dashur ndërhyrja e vetë kryetarit të PD-së për të qetësuar disi gjakrat në mbledhjen e pasdites. X

PD: Kreu i SHÇBA me njollë në dosje, MB: Po hidhni baltë mbi vettingun
  • 2018-03-28

PD: Kreu i SHÇBA me njollë në dosje, MB: Po hidhni baltë mbi vettingun

Mediat raportuan mbrëmjen e djeshme se në krye të SHÇBA u emërua z.Agim Hysi, i cili më parë ka ushtruar funksionin e gjykatësit, por është shkarkuar nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë. Lajmi për postin e ri të tij, ka prodhuar sot një përplasje në distancë mes Partisë Demokratik

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?
  • 2018-03-19

Kriminalitet dhe politikë, përse në qarkun e Lezhës veprojnë disa grupe?

Mbështetës të kryebashkiakut të Lezhës Fran Frrokaj pas arrestimit të tij për akuzat e grabitjes së pronave në në bregdet Lezha është një nga qarqet më problematikë sa i takon kriminalitetit por edhe zyrtarëve që kanë patur probleme me ligjin. Lidhjet mes krimit dhe politikës, j

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë
  • 2018-03-14

Dita e Verës, axhenda e aktiviteteve festive në Tiranë

Tirana është bërë gati për të festuar Ditën e Verës. Në kryeqytet do të organizohen një sërë aktivitetesh festive nga Bashkia, të cilat nisin që herët dhe mbarojnë në mbrëmje vonë. PROGRAMI DITA E VERËS Ora 09:00   Muzikë me DJ tek Liqeni Artificial (hyrja e digës). Ora 10:

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama