Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve
  • 2018-03-10

Dita e Verës, Bashkia publikon axhendën e festimeve

Bashkia e Tiranës ka organizuar një sërë aktivitetesh që do të zgjasin gjatë gjithë ditës me rastin e Ditës së Verës. Parku i Liqenit Artificial pritet që të jetë një nga destinacionet kryesore të qytetarëve të Tiranës. Varka dhe kanoe për argëtim, aktivitete sportive, panair

Fondet ruse, PS: Rrezikohet siguria kombëtare. PD: Sajesë e Ramës
  • 2018-03-07

Fondet ruse, PS: Rrezikohet siguria kombëtare. PD: Sajesë e Ramës

Një investigimm i publikuar nga një media amerikane, ku flitet për lidhje ruse te lobuesit amerikan të Partisë Demokratike në Uashington, u kthye në mollën e sherrit mes mazhorancës dhe opozitës në Komisionin e Ligjeve. “Janë financuar nga lobe ruse në shuma të mëdha dhe besoj

Deputeti i PD-së sulmon Donald Lu-n në sy të zyrtares së lartë të SHBA: Reforma në Drejtësi, sovjetike
  • 2018-02-11

Deputeti i PD-së sulmon Donald Lu-n në sy të zyrtares së lartë të SHBA: Reforma në Drejtësi, sovjetike

Deputeti i PD Gent Strazimiri ka replikuar në rrjetin social twitter me ambasadën amerikane në Tiranë, posaçërisht me fjalët e djeshme të  ambasadorit Lu që politikanë majtas dhe djathtas kanë frikë nga reforma në drejtësi. Strazimiri shkruan se, Do të doja të kishte qenë e mundur

No Pic available
  • 2017-11-10

Të mos shkelin më në SHBA, për cilët politikanë shqiptarë e kishte fjalën Yee?

Të mërkurën, Hoyt Brian Yee, zëvendësndihmës/Sekretari i Shtetit bëri një deklaratë që ngriti shumë pikëpyetje. Ai foli edhe për përgjegjësinë e administratës amerikane në certifikimin e liderëve politikë të korruptuar në Ballkanin Perëndimor, duke i pritur në vizita pompoze

Mesazhi i Yee, për cilët politikanë shqiptarë e kishte fjalën?
  • 2017-11-09

Mesazhi i Yee, për cilët politikanë shqiptarë e kishte fjalën?

Të mërkurën, Hoyt Brian Yee, zëvendësndihmës/Sekretari i Shtetit bëri një deklaratë që ngriti shumë pikëpyetje. Ai foli edhe për përgjegjësinë e administratës amerikane në certifikimin e liderëve politikë të korruptuar në Ballkanin Perëndimor, duke i pritur në vizita pompoze

No Pic available
  • 2017-11-01

Strazimiri: Korridoreve të Kuvendit sillet një person i inkriminuar

Deputeti i PD, Gent Strazimi ka deklaruar se në korridoret e Kuvendit sillet një person i inkriminuar. Deklaratat e Straizimirit u bë gjatë një debati me kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja. Deputeti demokrati i tha Manjës së aty nuk je ulur për të mbrojtur kriminelët. Këtu ës

Komisioni i Ligjeve, Strazimiri: Korridoreve sillet një i inkriminuar
  • 2017-11-01

Komisioni i Ligjeve, Strazimiri: Korridoreve sillet një i inkriminuar

Edhe këtë të mërkurë, deputetët e Partisë Demokratike në shenjë proteste kanë bojkotuar Komisionin e Ligjeve. Ky qëndrim vjen ndaj mbrojtjes që sipas PD-së, PS-ja është duke i bëri deputetit Saimir Tahiri. Gent Strazimi, deputet i PD-së deklaroi para daljes nga mbledhja se: Ky ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama