Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
No Pic available
  • 2017-11-01

PD braktis mbledhjen në Komisionin e Ligjeve: Qeveria mbron mafien 

 TIRANE Anëtarët e PD kanë braktisur mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, pasi sipas tyre shteti po mbron mafian në kurriz të qytetareve. Përfaqësuesi i PD, Gent Strazimiri duke iu referuar çështjes Tahiri tha se mazhoranca ka qenë e përgatitur ta mbrojë atë. Ai u shpreh se Ko

Përçahet opozita, PD braktis komisionet parlamentare, LSI jo
  • 2017-11-01

Përçahet opozita, PD braktis komisionet parlamentare, LSI jo

PD ka vijuar me bojkotimin e komisioneve parlamentare. Por ndryshe nga një ditë më parë opozita nuk ka qëndruar unike. Në mbledhjen e komisionit parlamentar të ligjeve deputeti demokrat Gent Strazimiri ka akuzuar mazhorancën se është në mbrojtje të krimit. Pas kësaj PD bojkotoi komision

No Pic available
  • 2017-10-10

Bullgarët pakica e nëntë në Shqipëri

Bullgarët që jetojnë në vendin tonë tashme do të njihen si pakicë kombëtare. Komisioni i Ligjeve e përfshiu këtë minoritet në listën e pakicave kombëtare, duke e çuar numrin total të tyre në 9. Anëtarët u përplasën në diskutime sa i përket mekanizmit të përdorur për identif

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë
  • 2017-10-07

Pallatet Shallvare, kush ishin VIP-at që jetuan në atë zonë

UVIL ZAJMI Historia e pallateve “Shallvare” është e lidhur me atë të banorëve që kanë jetuar aty. Pikërisht, në atë kompleks gjigant të viteve ’50, u vendos një pjesë e madhe e popullsisë së Tiranës, dhe nga ajo periudhë në dhjetëvjeçarët që pasuan kanë banua

Historia e pallateve në qendër të Tiranës, pse u quajtën Shallvare. Aty ku Enveri dhe Zogu ndiqnin garat me kuaj
  • 2017-10-06

Historia e pallateve në qendër të Tiranës, pse u quajtën Shallvare. Aty ku Enveri dhe Zogu ndiqnin garat me kuaj

NGA UVIL ZAJMI Përveç vendalinjve, janë të paktë ata që e dinë se përse një nga zonat më të njohura në qendër të kryeqytetit quhen pikërisht “Shallvare”. E konsideruar si një pikë orientimi, “Shallvaret” kanë ruajtur këtë emër pavarësisht sistemeve që k

No Pic available
  • 2017-09-23

Incidenti në mbledhjen e kryesisë, deputeti i PD: Ishte i parapërgatitur

  TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka komentuar incidentin në mbledhjen e Kryesisë së PD, ku kryetari i Komisionit për Zgjedhjet në PD, Jemin Gjana (i caktuar në këtë detyrë nga Lulzim Basha) ka tentuar të godasë sekretaren për Organizatat Partnere

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)
  • 2017-09-14

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)

Zbardhen të gjithë emrat e demokratëve në komisionet parlamentare. Pas bërjes publike të kryetarëve dhe anëtarëve të LSI-së dhe PS-së, zbulohen edhe emrat që kryedemokrati Basha ka zgjedhur nëpër komisione: Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave Jorida Tabaku Edmond Spaho Agron Shehaj D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama