Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
No Pic available
  • 2017-09-11

Debati për buxhetin, Ruçi kujton rregullat për deputetët e rinj e të vjetër

Kuvendi do të diskutojë nesër programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare do të nisë në orën 09:00 të paradites. Duke qenë se një pjesë e konsiderueshme e deputetëve të legjislaturës IX janë të rinj, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi u rikujtoi rregulloren për deba

No Pic available
  • 2017-09-09

Emrat e 9 anëtarëve që do të verifikojnë mandatet e deputetëve

 Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit nisi punimet e legjislaturës së IX parlamentare me  ngritjen e Komisionit te Verifikimit te Mandateve. Kjo në bazë të nenit 3 të rregullores së Kuvendit. Deputeti socialist, Besnik Baraj hapi seancen e parë dhe lexoi emra

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit
  • 2017-09-09

Kuvendi i ri nis punimet, pasdite votohet Ruçi si kryetar i Parlamentit

Kuvendi i Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017, u mblodh sot në seancën e parë të legjislaturës së IX parlamentare. Seanca e parë e Kuvendit u mblodh në orën 10:00 dhe u drejtua nga deputeti socialist, Besnik Baraj, pas refuzimit të deputetëve të opozitës mes tyre Sali

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë
  • 2017-09-09

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë bërë betimin e tyre, duke nisur zyrtarisht detyrën.  Nën drejtimin e seancës nga deputeti më i vjetër, Besnik Bare, të 140 deputetët janë betuar para Kushtetutës.  Ndërkohë, deputetët po votojnë një e nga një për zgjedhjen e Gr

No Pic available
  • 2017-09-08

Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme. Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar. Postin e sekretarit të grupit

Dështimi në basketboll, Kostandinidhes: Ju nuk e doni kombëtaren
  • 2017-08-21

Dështimi në basketboll, Kostandinidhes: Ju nuk e doni kombëtaren

Trajneri i përfaqësueses shqiptare të basketbollit, Antonis Kostandinidhes, ka dhënë dorëheqjen menjëherë pas paraeliminatoreve të botërorit 2019, me shumë brenga. Oferta për drejtimin e skuadrës kuqezi për të ishte një krenari dhe një ëndërr, por që ju ndërpre, sipas tij, nga v

No Pic available
  • 2017-08-05

Basha nis konsultimet për emrat në funksionet e Kuvendit, ja kandidaturat

Edhe pse në vjeshtë Partia demokratike, do të fokusohen në analizën e zgjedhjeve të 25 qershorit, kryetari Lulzim Basha, po mendon për emrat që do e përfaqësojnë këtë forcë politike në organet e parlamentit që në seancën e parë të sesionit të ri Kuvendi do ti duhet të miratojë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama