Rezultate te kerkimit per termin: +Strazimiri

Meta: total 1000 / total_found 2579 / time 0.001 / keyword[0] strazimiri / docs[0] 2579 / hits[0] 5172 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-04

Deputeti demokrat i sulet kritikëve të Bashës: PD më mirë të shuhet fare sesa të reformohet

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka sulmuar ashpër kritikët e Lulzim Bashës, në një kohë kur brenda selisë blu do të mbahen edhe zgjedhjet për kreun e ri. Me anë të një mesazhi në faqen e tij të Facebook-ut, Strazimiri thekson se pretendimi për një PD të reformuar nu

No Pic available
  • 2017-06-28

Mbyllet procesi i numërimit në rang kombëtar, Zguri: Rezultatet paraprake për çdo parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaroi sot mbylljen e procesit të numërimit të votave. Ka qenë pikërisht kreu I KQZ, Klement Zguri I cili publikoi dhe  rezultatet paraprake të mbërritura në mënyrë elektronike. Zguri theksoi se në mbarë vendin në votime morën pjesë 46.72 përqind vot

No Pic available
  • 2017-06-27

Përbërja e parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit

Pas numërimit të verdiktit të qytetarëve shqiptarë, Partia Socialiste ka fituar shumicën e votave duke cuar në parlament 74 deputetë të cilët jane sipas qarqeve. Qarku Berat 1. Blendi Klosi 2. Ermonela Valikaj 3. Adnor Shameti 4. Fadil Nasufi Qarku Dibër 1. Ilir Beqja 2. Almira Xhembulla

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

Fëmijët i tregojnë Veliajt Republikën e re, ja si reagon kryebashkiaku
  • 2017-06-06

Fëmijët i tregojnë Veliajt Republikën e re, ja si reagon kryebashkiaku

Gjatë fjalës së tij në Njësinë 4 në Tiranë, kreu i bashkisë Erion Veliaj u përball me dy fëmijë që mbanin në dorë një bluze me mbishkrimin Republika e Re. Kjo situatë nuk mund të kalonte pa një koment nga kryebashkiaku, i cili tha se Bashës merrini bluzat dhe paratë, por votën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama