Rezultate te kerkimit per termin: +Studentt

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.974Z

Himara, reagojn studentt

Një grup studentësh të Universitetit të Vlorës kanë kërkuar përpara godinës së Prokurorisë se qytetit lirimin e 8 të rinjve vlonjatë të cilët mbahen të izoluar në ambientetet e paraburgimit. “Kërkojmë paanshmëri dhe drejtësi. Kërkojmë procedim të 8 të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

PTK ndan 58 bursa

Posta dhe Telekomi i Kosovs (PTK) ka nnshkruar nj memorandum mirkuptimi me Rektoratin e Universitetit t Prishtins pr implementimin e projektit t ndarjes s bursave pr studentt e UP-s pr vitin akademik 2009/ 2010. Rektori i Universitetit t Prishtins, Muj Rugova, tha se ky projekt synon bashkpunimin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Braktisin universitetet private

Edhe pse i kan nisur studimet n njrin prej universiteteve t shumta private, plot 300 student, duan ta mbarojn shkolln e lart n universitete publike. N rektoratin e Universitetit t Tirans, kan mbrritur 300 dosje, t cilat do t shqyrtohen, pr t marr m pas nj vendim, nse kta student do t pranohen ose n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.605Z

E ardhmja i takon E-Learning

Epoka dixhitale ka koh q ka prshir edhe arsimin. Shumica e ekspertve mendojn se transmetimi dhe kmbimi i dijeve n t ardhmen do t zhvillohet gjithnj e m shum nprmjet kompjuterit. A do t thot kjo se arsimi do t "demokratizohet"? Kjo shtje nuk sht dhe aq e thjesht. Raporton eksperti britanik i E-Le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

Pedagogët e Universitetit të Vlorës hyjnë në grevë

Studentt e Universitetit t Vlors jan prfshir pr t disatn her n grev, shkaqet e s cils ata nuk i kan t qarta, por kt her protagonistt e protests jan pedagogt. Studentt e ardhur nga rrethinat e Vlors, jan vendosur prpara faktit t kryer t protests, pr t ciln shum prej tyre nuk kishin iden e shkaqeve, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.175Z

Universiteti i Peshkopisë, këtë vit në ambjente të reja

Viti i akademik 2010 -2011 do t'i gjej studentt e Universitetit "Aleksadr Moisiu", filiali Peshkopi n nj godin t re universitare. N kt mwnyr mungesa e ambjenteve q i ka shoqruar n vitin e par t studimit, do t marr fund. Sipas drejtoreshs s ktij filiali, kt vit do t dyfishohet dhe numri i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Opera La Canterina në Akademinë e Arteve

Stina koncertore pranverore e Akademis s Arteve n Tiran do t mbyllet me dy premiera t klass s opers n Salln e Madhe t koncerteve t ksaj Akademie. N datn 16 qershor studentt e klass s opers do t ngjiten n sken me opern “La Canterina” t Jozef Haidenit, e cila sht nj ope

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama