Rezultate te kerkimit per termin: +Studentt

Total: 156
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.175Z

Universiteti i Peshkopisë, këtë vit në ambjente të reja

Viti i akademik 2010 -2011 do t'i gjej studentt e Universitetit "Aleksadr Moisiu", filiali Peshkopi n nj godin t re universitare. N kt mwnyr mungesa e ambjenteve q i ka shoqruar n vitin e par t studimit, do t marr fund. Sipas drejtoreshs s ktij filiali, kt vit do t dyfishohet dhe numri i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.722Z

Opera La Canterina në Akademinë e Arteve

Stina koncertore pranverore e Akademis s Arteve n Tiran do t mbyllet me dy premiera t klass s opers n Salln e Madhe t koncerteve t ksaj Akademie. N datn 16 qershor studentt e klass s opers do t ngjiten n sken me opern “La Canterina” t Jozef Haidenit, e cila sht nj ope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.814Z

Provimet e vjeshtës llojnë pas 1 shtatorit

Pagesat pr provime nisin me fillimin e vitit t ri akademik, regjistrimi dhe paraqitja e krkess, n sekretari Edhe pse mund t jemi rrmbyer nga vala e pushimeve t vers, na ka mbetur shum pak koh deri n nisjen e vitit t ri akademik, t paktn pr ata q kan mbetur n provime. Jo vetm pr studentt q nuk u kla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.405Z

Studentët e BE, aksion për pastrimin e plazhit

Ministri i Mjedisit Fatmir Mediu zhvilloi nj takim me student t Gjeoshkencave t ardhur nga vende t ndryshme t Europs n bregdetin e Gjirit t Lalzit. Ministri Mediu njohu studentt me hapat q po ndjek qeveria n prmirsimin e mjedisit, ndrkoh q e cilsoi si mjaft t rndsishme ecurin e procesit t prafrimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.972Z

Protesta e studentëve, përgjigjet Rama: Ja prova e investimit në arsim (VIDEO)

Një valë protestash ka pushtuar këtë fillim dhjetori vendin dhe tubimi më kulminant ishte ai i mijëra studentëve që rrethuan sot Ministrinë e Arsimit për të kërkuar shfuqizimin e tarifave që rëndojnë buxhetin e tyre dhe prindërve që financojnë shkollimin. Përballë protestës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

Anglishtja, lëndë bazë për kurrikulat studimore

Studentt e t gjitha programeve t ciklit t dyt dhe t tret master, kt fillim viti akademik do t japin n prfundim t studimeve dhe provimin e gjuhs angleze. Lajmi bhet i ditur nga kshilltari i kryeministris, Bardhyl Musai i cili tha se studentt e ktyre programeve do t duhet t prvetsojn gjuhn angleze si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Ndalim pa ndshkim

Vendimi q u mor nga qeveria e Kosovs pr universitetet private, pas Raportit t Kshillit Britanik pr Akreditim, sht dashur t merret para pes viteve, ather kur jan hapur kto universitete. Mosmarrja e nj vendimi t till nga ish ministrat, ka t bj me prfitimet q ata kan pasur nga hapja e ktyre universitet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama