Rezultate te kerkimit per termin: +Studimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.578Z

Studimi: Dy vitet e ardhshme, më të nxehtat

Dy vitet e ardhshme mund të jenë më të nxehtat në bazë të regjistrimeve globale, thotë një studim i zyrës Met në Britaninë e Madhe. Ajo paralajmëron se ndryshime të mëdha mund të jenë në process në sistemin klimatik me gazet e serave që do të rrisin ndikimin në tendencat natyro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.458Z

Mbajnë frymën gjallë, vetëm me 130 lekë në ditë për frymë

07/05/2005  Varfëri ekstreme në 15 komuna të Qarkut, 4 nga të cilat jetojnë nën minimumin jetik SHKODER – Banorët e 15 komunave në Qarkun e Shkodrës jetojnë në një varfëri ekstreme. Rreth 130 lekë është llogaritur se shpenzohet mesatarisht për frymë nga banorët e kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.364Z

Rriten kuotat per masterat profesional dhe shkencor

Anilejda Shembitraku Dje ne mbledhjen e radhes Keshilli i Ministrave ka vendosur disa ndryshime ne lidhje me kuotat dhe tarifat per Masterat Profesional dhe Masterat Shkencor. Sipas te cilave kuotat per keto kategori kane pesuar rritje. Kuotat e pranimeve ne institucionet publike te arsimit te lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.053Z

Shpallet Formulari A2 me 289 degë, ja rregullat e plotësimit

SHKRUAN: Jonida Tashi 09-07-2011 11:17Ministria e Arsimit publikon zyrtarisht Formularin A2, në të cilin maturantët kalues në katër provimet e Maturës do të rendisin preferencat e tyre për studimet e larta. Këtë vit në Formularin A2 janë listuar plot 289 programe të ndryshme studimi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.728Z

TOEFL-i, studentët tani do ta mbrojnë te publiku

Studentët që ndjekin Master Shkencor apo Profesional, mund ta mbrojnë Anglishten në Universitetin e Tiranës.Tashmë jo thjesht me standardet e ofruara në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja. Ashtu siç e kërkon ligji i arsimit të lartë, ata do të mund të marrin diplomën e TOEFL-it dhe TOEIC,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

aji jeshil ul rrezikun e kancerit ne prostat

Pirja e ajit jeshil mund t reduktoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats, doli sot nga nj studim i Qendrs Kombtare Japoneze t Kancerit (JNCC). N t theksohej se pirja e pes apo m shum filxhanve me aj n dit mund t prgjysmoj rrezikun e kancerit t avancuar t prostats krahasuar me ata q pijn m pak s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama