Rezultate te kerkimit per termin: +Studimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.853Z

Studimi të zgjat jetën

Gazeta ShqipEksperiment i kryer në 900 qytete suedeze mes viteve 1949 dhe 1962 te më shumë se 1 milion nxënës: më pak tumore, infarkte dhe aksidente Prej kohësh thuhet se të studiosh të shkathtëson trurin. Një studim si ai i publikuar dy vjet më parë në Neurobiology of Learning and Mem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.405Z

Studimi mbi Apolloninë

Iliret e Apollonise vuanin nga stresi dhe semundja e dhembeve. Kete rezultat e nxjerr ne pah libri studimor i studiueses italiane Maria Grazia Amore. Ne kete botim faktet tregojne se analizat kockore te tumave te Apollonise kane evdientuar profilin e sakte demografik te Apollonise, e ku mosha mesat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.299Z

Studimi Ecja rrit mireqenien

brbrTe udhetosh me makinen tende mund te jete e rehatshme Aq me teper kur behet fjale per te shkuar ne pune cdo mengjes sidomos ne ditet e ftohta e me shi Por sipas nje studimi te fundit lenia menjane e automjetit dhe te ecurit apo udhetimi me biciklete permireson mireqenien tone si dhe rrit rendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.258Z

Studimi; Mbipesha stimulon kancerin

Shkencëtarët thonë se mbipesha trupore tek gratë shton rrezikun e prekjes nga kanceri në vezore. Gjatë një studimi, mjekët vëzhguan për 7 vjet gjendjen e 90 mijë grave dhe zbuluan se gratë mbi peshë ishin 80 për qind më në rrezik për t’u prekur nga kanceri në vezore. Megjithatë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.180Z

Studimi dielli te zgjat jeten

Transmetuar me 29062016 - 2122 Sipas pas nje studimi te realizuar se fundmi ne Suedi eshte arritur ne konkluzionin se dielli te zgjat jetenbr br Ne studimin e realizuar jane perfshire 30 mije gra te cilat jane ekspozuar ne diellbr br Sipas rezultatit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.404Z

Studimi, shoqëria shqiptare është maskiliste!

Shoqëria shqiptare është maskiliste, vëren një studim i kryer nga Hofstede Insights, për dimensionet kulturore të shoqërisë shqiptare. Studimi bazohet në gjashtë dimensione kulturore të një vendi, siç janë individualizmi, barazia gjinore , pasiguria, pragmatizmi etj. Shqipëria mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.095Z

Studimi i Sorosit per drejtesine

brbrKritika te forta per Keshillin e Larte te Drejtesise vijne nga studimi i qendres Res Publica me fondacionin Soros per pandeshkueshmerine ne procedimet disiplinore ndaj gjyqtareve Studimi nxjerr ne pah edhe mungesen e besueshmerise se qytetareve ne proceset gjyqesore dhe nderhyrjen e politikes Qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama