Rezultate te kerkimit per termin: +Studimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.258Z

Studimi; Mbipesha stimulon kancerin

Shkencëtarët thonë se mbipesha trupore tek gratë shton rrezikun e prekjes nga kanceri në vezore. Gjatë një studimi, mjekët vëzhguan për 7 vjet gjendjen e 90 mijë grave dhe zbuluan se gratë mbi peshë ishin 80 për qind më në rrezik për t’u prekur nga kanceri në vezore. Megjithatë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.180Z

Studimi dielli te zgjat jeten

Transmetuar me 29062016 - 2122 Sipas pas nje studimi te realizuar se fundmi ne Suedi eshte arritur ne konkluzionin se dielli te zgjat jetenbr br Ne studimin e realizuar jane perfshire 30 mije gra te cilat jane ekspozuar ne diellbr br Sipas rezultatit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.404Z

Studimi, shoqëria shqiptare është maskiliste!

Shoqëria shqiptare është maskiliste, vëren një studim i kryer nga Hofstede Insights, për dimensionet kulturore të shoqërisë shqiptare. Studimi bazohet në gjashtë dimensione kulturore të një vendi, siç janë individualizmi, barazia gjinore , pasiguria, pragmatizmi etj. Shqipëria mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.095Z

Studimi i Sorosit per drejtesine

brbrKritika te forta per Keshillin e Larte te Drejtesise vijne nga studimi i qendres Res Publica me fondacionin Soros per pandeshkueshmerine ne procedimet disiplinore ndaj gjyqtareve Studimi nxjerr ne pah edhe mungesen e besueshmerise se qytetareve ne proceset gjyqesore dhe nderhyrjen e politikes Qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.119Z

Studimi; Duhani dëmton... paranë

Paraja nuk vlen; me të nuk mund të blihet as dashuri e as shëndet, nëse ju pini duhan. Ky është përfundimi i një studimi që u krye nga një grup mjekësh në Skoci. Sipas studimit, njerëzit me paga të larta, por që pinin duhan, kishin më shumë të ngjarë të vdisnin më herët sesa at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.257Z

Erozioni, nis studimi i zonës bregdetare

Në kuadër të përpjekjeve të vazhdueshme për miradministrimin e territorit të vendit dhe në mënyrë të veçantë të tokave bregdetare, u zhvillua dje nën drejtimin e ministrit të Punëve Publike dhe Transportit mbledhja e grupit ndërinstitucional të punës, për kryerjen e studimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.297Z

Studimi: Aksidentet, vrasësi kryesor i shqiptarëve

Aksidentet rrugore janë vrasësit kryesorë të shqiptarëve. Sipas një studimi të ISHP-së, cdo ditë shënohet gati një i vdekur dhe 2 të plagosur. Specialistët kërkojnë që elementët e sigurisë rrugore të futen si orë në shkolla. TIRANE- Me gati një të vdekur dhe dy të plag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama