Rezultate te kerkimit per termin: +Studiuesi

Total: 2909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.691Z

Fizionomia e një studiuesi

Problematikat përmes jetës shkencore të Akademikut Jorgo Bulo) Nga Floresha Dado* Kur kolegu yt është gjallë, qëndron aty, përballë teje; ti diskuton, grindesh, pajtohesh në mendësi, bën projekte bashkëpunimi, nuk bie dakord përsëri, dhe kështu vazhdon bukur, shumë bukur ky ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.424Z

Kufiri Detar me Greqinë, Studiuesi Kristafi: Dokument i ri për negociatat

E themeluar muajin e shkuar, me president nderi shkrimtarin Ismail Kadare, Akademia Shqiptare e Arteve dhe e Shkencave ka mbajtur të parin forum publik mbi realitetet dhe sfidat e shoqërisë së sotme shqiptare.E shndërruar në një çështje të gjithëdiskutuar e kontestuar, kufiri detar me Gre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.537Z

I shëmtuar, studiuesi Karaiskaj: Fasada e stadiumit asnjë vlerë

Studiuesi i trashëgimisë kulturore, Gjerak Karaiskaj, pavarësisht reagimeve në rrjetet sociale për heqjen e dy basorelieveve në fasadën e stadiumit Qemal Stafa, në një intervistë për Ora News u shpreh pro heqjes së tyre, pasi sipas tij ato nuk kanë asnjë vlerë estetike dhe kanë shëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.475Z

Studiuesi Richard Hodges vlereson Butrintin

Studiuesi anglez Richard Hodges  prej 20 vitesh është përpjekur për te nxjerr ne pah vlerat e parkut me te famshëm arkeologjik shqiptar Butrintit.  Ai pranon se Butrinti është një nder vendet me te njohura nga te huajt ne gjithë boten. “B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Studiuesi Hoxha: Komisioni hetimor, një zgjidhje e dobët

Seanca maratone u transmetua direkt ne “Alsat” paralel me debatin ne studion e Ores 20:00 ku Eni Vasili kishte te ftuar studiuesin Artan Hoxha. Ne komentet e tij mbi miratimin e komisionit hetimor parlamentar nga maxhoranca, Hoxha tha se kjo ishte zgjidhja me dobet, shumica imponoi zgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.018Z

Studiuesi japonez i Kanunit

Studiuesi japonez Kazuhiko Yamamoto flet për Kanunin e Lekë Dukagjinit, mënyrën se si i lindi ideja të merret me traditën shqiptare dhe për ngjashmëritë që kanë kultura dhe tradita shqiptare me traditën antike japoneze. Profesori japonez Kazuhiko Yamamoto është studiues i kulturës shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.778Z

Shuhet studiuesi Mentor Quku

TIRANE - Është shuar dje në orët e para të mëngjesit në qytetin e Shkodrës, studiuesi i njohur Mentor Quku. Profesori u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare në shtëpinë e tij, pasi vuajti për një kohë të gjat&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama