Rezultate te kerkimit per termin: +Suedi

Total: 4492
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.087Z

Hetimi për shpërthimin në Suedi

Ne Suedi ka nisur hetimi lidhur me sulmin terrorist te se shtunës, ne Stokholm. Pas identifikimit te autorit, policia vendase po heton vetëm ne pistën e një akti terrorist, qe për here te pare ka ndodhur ne një prej kryeqyteteve me sigurinë me te larte ne Evropë. Shpërthimi i një makine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.882Z

Zgjedhjet ne Suedi pritet fitorja e te djathteve

Suedi 19 shtator NOA - Sondazhet per zgjedhjet ne Suedi te bera vleresojne se ne pushtet do te mbetet qeverise aktuale te qendres se djathte. Kryeministri Frederik Reinfeldt ka shume mundesi qe qeveria e tij 4 partiake te behet i pari koalicion i qendres se djathte qe fiton nje mandat te dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.900Z

Suedi, ngrin liqeni Malaren, kthehet në pistë patinazhi

Prej më shumë se dy javësh Suedia është përfshirë nga një mot i acartë dhe temperaturat arrijnë deri në – 22 gradë gjatë ditës. Malaren, liqeni i tretë më i madh në Suedi, prej më se dy javësh është kthyer në një pistë akulli. Bluja i ka lënë vendin të bardhësisë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.585Z

Suedi, qeveria: Ok 10 centraleve bërthamorë

Qeveria e qendrës së djathtë në Suedi i ka dhënë dritën jeshile ndërtimit të 10 reaktorëve të rinj bërthamorë, që do të zëvendësojnë ata aktualë, të cilët mbulojnë 40 përqind të nevojës për energji. Qeveria ka sqaruar se projektligji nuk synon të rrisë prodhimin e energj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.344Z

Suedi, zbulohet eksploziv pranë centralit bërthamor

Ekspertët e sigurisë në Suedi kanë zbuluar në një kamion afër centralit bërthamor Ringhals një sasi eksplozivi. Ai nuk kishte detonator të vendosur dhe u gjet gjatë një kontrolli rutinë me qen. Sipas agjencisë AP, autoritetet nuk kanë dhënë detaje për llojin apo sasinë e eksploziv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.845Z

‘Kosova’ e Buxhovit në Suedi

Pas promovimeve në Zvicër dhe Gjermani, "Kosova" e Jusuf Buxhovit arrin edhe në Suedi. Shoqata e Shkrimtarëve dhe e Artistëve "Papa Klementi XI Albani" nga Suedia, promovon veprën "Kosova" në Angelholm të Suedisë. Kryetari i Shoqatës, Hysen Ibrahimi njofton se për këtë manifestim mbret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.968Z

ARRESTOHET NE SUEDI 'SHOTA' E HAKLAJVE

    E shumëkerkuara Zylfie Haklaj është arrestuar ne Suedi, nga forcat speciale suedeze. Ajo qëndronte në Gotenborg e maskuar si burrë në mënyrë që mos të dallohej nga policia. Lajmi është konfirmuar edhe nga policia shqiptare e cila sqaroi se ajo është dënuar me 25 vje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama