Rezultate te kerkimit per termin: +Sula

Total: 2988
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.258Z

Dy policët me bandën e trafikut, 74 vjet burg grupit të “Maloku”

 TIRANE – Trafikimi i klandestinëve dhe dhënia e ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit do t’u kushtojë plot 74 vjet e 9 muaj burg, si dhe 58.3 milionë lekë gjobë të arrestuarve nga operacioni “Maloku”, në qershor të vitit 2007. Vendimi gjyqësor u shpa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.177Z

Rigjykim vrasjes së policit, familja: S‘dinim për gjyqin

LAÇ – Familjarët e Mark Gjokës, policit nga Mamurrasi të vrarë në vitin 1999, kanë reaguar pasi nuk janë lajmëruar për rikthimin për gjykim të kësaj çështjeje. Burime pranë Gjykatës së Kurbinit bëjnë të ditur se, para dy ditësh është zhvilluar seanca e parë e rigjykim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.155Z

Dosja "Kashari", banorët e dëmtuar "pushtojnë" gjykatën

Banorët e Kasharit shkaktojnë kaos në Gjykatën e Tiranës. Veç familjarëve të komunarëve të arrestuar për skandalin me tokat e këtij fshati, dje në mjediset e gjykatës ndodheshin edhe rreth 200 persona të dëmtuar nga veprimet e të pandehurve. Fatos Mahmutaj Prania e madhe e njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.215Z

Kromi kontrabande, bllokohen 400 tone

Durres- Bllokohen ne portin e Durresit 10 kamione te ngarkuar me mineral kromi. Sasia e ngarkuar ishte mbi 400 tone. Autoritete shteterore qe realizuan ne menyre te papritur kontrollin dhe me pas bllokimin e te gjithe mjeteve te transportit se bashku me materialin e kromit bene me dije se e gjithe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.534Z

Të përndjekurit, zv/ministrja: Ja kush do të paguhen të parët

TIRANE- Të parët ish-të përndjekur që do të marrin shumat e dëmshpërblimit do të jenë gratë, të moshuarit mbi 75 vjeç, të moshuarit nën 75 vjeç me probleme shëndetësore, ata që kanë fëmij&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.703Z

“Neritan Ceka President”, PD: Nuk është kandidati ynë

TIRANE - Partia Aleanca Demokratike propozoi dje, Presidentin e saj Neritan Ceka, si kandidat për postin e Presidentit të ri. Pas shpalljes së kandidaturës së ish-kryetarit socialist Fatos Nano, Ceka bëhet kështu i dyti kandidat që shpallet zyrtarisht për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.927Z

Vrasësi i Suelës, Prokurorisë iu deshën dy vjet për të kuptuar provat

Dy burra, njëri pronar mobilerie dhe tjetri krahu më i besuar i tij akuzohen si vrasësit e Suela Sulës, por Prokuroria është ende e paqartë se përse bashkëshorti i viktimës dhe një punonjës i tij bashkëpunuan për vrasjen e nënës së tre fëmijëve. Bashkëshorti Sadedin Sula, i arres

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama