Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.090Z

Sulmet ne Gaza Hamasi i gatshem te ndale sulmet

Liderët e Hamasit në Rripin e Gazës janë dakord të ndalin sulmet kundër Izraelit, pasi ministri i mbrojtjes, Ehud Barak, ka sinjalizuar vullnet për armëpushim. Zëdhënësi i Hamasit, Sami Abu Zuhri, tha se grupet palestineze nuk janë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.513Z

SHBA-Rusi perplasen per sulmet

brbrRusia ka ndermarre per te dyten dite me radhe sulme mbi Siri Ministria e Brendshme vazhdon te pretendoje se po godet bazat e ISIS por zyrtare perendimore raportojne se edhe ne ofensiven e dyte ajrore jane goditur grupe kundershtare te rebeleve Sulmet ajrore vijne pak pasi shefat e diplomacive am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.144Z

Europa denon sulmet ne Bruksel

brbrKryeministri belg Charls Michel denoi sulmet e pergjakshme qe tronditen vendit te cilat i konsideroi te dhunshme dhe frikacake Ne nje konference per shtyp i shoqeruar nga dy ministra te kabinetit ai i beri thirrje popullit te tregoje qetesi dhe solidaritet ne kete moment tragjik te historise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.505Z

Donjeck rebelet nisin sulmet

brbrRikthehen tensionet ne lindje te Ukraines ndersa rebelet kane nisur sulmet ne perpjekje per te marre kontrollin e aeroporti te Donjeckut Udheheqesi i mbeshtetesve pro-rus ka thene se ata kontrollojne 90 te aeroportit dhe se kane ndermend te marrin kontrollin e plote te tij Me heret kancelarja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.473Z

Dënohen sulmet në Afganistan

Organizata e Kombeve të Bashkuara dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dënuar sulmet e djeshme në Afganistan ku vdiqën më tepër se 60 persona dhe u plagosën rreth 160 të tjerë.Të paktën 55 persona u vranë në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.945Z

Irak sulmet pergjakin Bagdadin

Shperthimet Sipas asaj qe raportojne mediat irakiane dy sulme me bombe kane shkaktuar te pakten 29 te vrare dhe dhjetera te plagosur ne vend. Sulmet ndodhen prane sheshit Aden ne veri te Bagdadit dhe ne distriktin perendimor te Mansurit. Autoritetet thone se shumica e 80 te plagosurve ishin ne shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.187Z

ISIS merr persiper sulmet

brbrKy eshte nje mesazh per te gjithe armiqte e Islamit vecanerisht Francesbr Muxhahedinet ne te gjithe boten nuk do te hezitojne t8217ju presin kokat Persa kohe ju do te vazhdoni bombardimet ne nuk do te gjejme paqe Ju do te keni frike edhe te shkoni ne dyqan I bej thirrje vellezerve myslimane ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama