Rezultate te kerkimit per termin: +Sulmet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

PD ndahet në dy linja për Presidentin

Biberaj dhe Stringa nuk jan dakord me sulmet ndaj kreut t shtetit, Bamir Topi Antar t kryesis s Partis Demokratike dnuan dje sulmet e demokratve ndaj Presidentit Bamir Topi. N mnyr t qart prfaqsuesit e organit t lart drejtues t PD-s, si Aleksandr Biberaj dhe Omer Stringa, theksuan se lidershipi i ks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.733Z

Bombat mbi Libi, shkatërrohet rezidenca e Gadafit në Tripoli

Një sulm me raketa ka shkatërruar një ndërtesë në Tripoli, për të cilën zyrtarët perëndimorë thonë se është një prej qendrave komanduese të kolonelit Gadafi. Gazetarëve iu tregua ndërtesa e shkatërruar, por nuk është e qartë nëse ka patur viktima. Disa vende, ku përfshihen S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.153Z

Talebanet sfidojne qeverine afgane

Talebanet sfidojne qeverine afgane duke sulmuar ministrine e drejtesise ne mes te dites. Si pasoje e sulmit 19 persona kane humbur jeten dhe 46 te tjere jane plagosur ne sulmet me vdekjeprurese dhe te nje pasnjeshme ne Kabul. Talebanet moren pergjegjesine per sulmet sot ne telefonata me Zerin e Am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.319Z

Abas dënon sulmin; Izraeli të ndalojë ofensivën

Jeruzalem - Lideri palestinez Mahmud Abas ka dënuar ashpër sulmet ajrore izraelite të ndërmarra ndaj Hamasit në Gaza. Ndihmësi i Abas, Nebil Ebu Ridane ka deklaruar se presidenti dënon sulmet dhe u bën thirrje autoriteteve Israelite që ti ndërpresin menjëherë. Ndërkohë, bilance të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.554Z

Pakistan, Ofenzivë kundër talibanëve

Armata e Pakistanit ka nisur nje ofensivë të madhe kundër një bastioni të talibanëve ne Vaziristanin jugor, në kufi me Avganistanin. Sulmet ndaj militantëve në këtë anë po zgjasin me muaj të tërë duke i detyruar kështu me mijëra banorë të këtyre anëve t’i braktisin vatrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Pakistan 11 rebele te vrare nga sulmi amerikan

Te pakten 11 militante talebane mbeten te vrare ne tre sulme amerikane me raketa ne Pakistan. Sulmet jane ndermarre ne krahinen e Vaziristanit ku ndodhen disa nga bazat me te forta te talebaneve dhe te Al Jaedas.Qe te tre sulmet jane ndermarre ndaj disa karvaneve me makina te cilat dyshoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.638Z

Turqia demonstron forcen ushtarake - Goditen nga ajri caqet kurde

Shtabi i Pergjithshem turk i konfirmoi zyrtarisht sulmet ushtarake. Operacioni ne zonen kufitare turko-irakiane eshte kryer me sukses jane goditur nga ajri 60 caqe te organizates terroriste si edhe jane sulmuar 168 syresh me artileri informon shtabi turk. Qe te merkuren presidenti turk Abudall G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama