Rezultate te kerkimit per termin: +Suzana +Guxholli

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Guxholli: Shqipëria, ndër vendet më atraktive për biznes

Shqipria renditet ndr vendet m atraktive n bot pr t trhequr investimet e huaja. Kshtu sht shprehur Kshilltarja e Kryeministrit pr Ekonomin, Suzana Guxholli duke ju referuar raportit m t fundit t kompanis m me emr n bot pr konsulencat ekonomike "A.T. Kerni", e cila, prsa i prket klims s biz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.218Z

Guxholli Shqiperia model ekonomik te suksesshem

Këshilltarja e kryeministrit për ekonominë, Suzana Guxholli, gjatë një bisede në studion e ABC News ka theksuar se modeli ekonomik i Shqipërisë është një model i suksesshëm. Guxholli deklaroi se në këto vite interesi i investito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Guxholli: Buxheti i 2011 më i larti i viteve të kaluara

Rritja e standardit t jetess po ashtu dhe infrastruktura, nprmjet projekteve t mdha q do investohen, do jen dy prej prioriteteve kryesore n buxhetin e e vitit 2011. Kshilltarja e Kryeministrit pr Ekonomin Suzana Guxholli thot se edhe n kt buxhet, rritja e pagave dhe pensioneve, po ashtu dhe mbshtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.098Z

PROFIL/ Dritë-hijet e Suzana Guxhollit, ish-këshilltares së akuzuar të Berishës

Suzana Guxholli është e para grua që do hetohet për abuzim me fondet publike pas denoncimit të Ministrisë së Energjetikës. Doktore në ekonomi që në vitin 1992, 60-vjeçarja që ka dhënë mësim në katedrën e Universitetit të Tiranës, gjatë qeverisjes 8-vjeçare  të Partisë Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Guxholli: Si do të shpërndahet buxheti 2011

N buxhetin e vitit 2011 jan parashikuar shkurtime administrative pa prekur ecurin e administrats. Aktualisht, buxheti pr vitin e ardhshm po prgatitet nga Ministria e Financave pr t'u paraqitur n qeveri m 1 shtator. Rritja e standardit t jetess po ashtu dhe infrastruktura, nprmjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Guxholli: E vërteta e EUROSTAT, Shqipëria rritje e nivelit të jetesës

Interpretimet q disa media i bn raportit m t fundit t Insitutit Europian t Statistikave EUROSTAT jan t pavrteta dhe n kundrshtim me realitetin. Sipas keshilltares pr ekonomin, pran kryeministrit Suzana Guxholli, Shqipria jo vetm q nuk sht renditur e fundit sa i prket rritjes s standardit t jetess, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.547Z

Guxholli reagon për fshehjen e pasurisë: Shpifje dhe intriga të ulëta, të nxitura nga ish- bashkëshorti im

Share Këshilltarja e kryeministrit Sali Berisha, Suzana Guxholli, ka reaguar pas lajmit se ajo ka fshehur mbi 1 milion dollarë pasuri. Ajo thotë se shkrimi i gazetës Shekulli është një shpifje dhe intrigë e frymëzuar nga ish i shoqi. Guxholli nuk e mohon pasurinë kur thotë se e ka grumb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama