Rezultate te kerkimit per termin: +Syri

Total: 3097
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.713Z

Sateliti Planck, montohet syri teknologjik

Syri elektronik i satelitit “Planck”, pjese e Agjencise Europiane te Hapesires eshte vene ne funksion. Kjo pajisje eshte shume e ndjeshme dhe nevojitet per te matur temperaturen e Universit si dhe per te studiuar misteret qe na rrethojne. Objektivi i misionit eshte te fotogra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.851Z

Mëngjarashët, çështje truri dhe syri

Një studim shkencor ka bërë të ditur se syri dhe truri punojnë së bashku. Tendenca për të qenë mëngjarash, apo jo, është e lidhur me dominim e njërit sy mbi tjetrin, si dhe hemisfera cerebrale korresponduese mbi tjetrin. Studimi që sapo është publikuar nga Royal Society Biology L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.961Z

FOTO/ Syri i Zotit, fenomeni që ka lënë shumë njerëz pa fjalë

Ndonjëherë natyra bën edhe shaka të tilla. Një fotograf ka kapur rastësisht këtë pamje. Një re gjigande në qiellin e Astanasë në Kazakistan. Ajo duket si syri i një njeriu. Ai e ka pagëzuar menjëherë me emrin Syri i Zotit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.182Z

Syri i Kaltër në konkursin Naracioni i Novelave grafike 2015

TIRANË, 13 Nëntor / ATSH - Klajdi Musabelliu / -Sipas një legjende, pranë syrit të kaltër dhe zonës përreth, sundonte një kuçedër, një krijesë madhështore që rrëmbente vajzat, ndalte ujin dhe ua kishte bërë tejet të vështirë jetën banorëve, derisa më në fund e vranë dhe, pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.173Z

Syri, ajo zemër që vështron dhe na njeh me botën përreth

Shikim depërtues. Një herë e një kohë nuk ishte vetëm një mënyrë të thëni. Ajo korrespondonte me idenë se nga syri që shihte nisej diçka që arrinte syrin që po vështrohej, e prekte, e godiste, e magjepste, e depërtonte. Ndoshta për këto arsye, personazhet femërore të Dantes dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.019Z

Arti dhe syri artificial

Miliona njerëz në botë kanë nevojë për sy artificial për të zëvendësuar sytë e humbur në aksidente ose nga probleme të lindura. Një artist francez modelesh të vogla e ka përkushtuar talentin e tij për të pikturuar në mënyrë të detajua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.089Z

Për tek Syri i Kaltër duhet të kalosh mes pluhurit

Syri i Kaltër një prej bukurive magjepëse që ofron natyra shqiptare është vizituar nga një numër shumë i madh turistësh gjatë ditëve të gushtit. Përveç turistëve shqiptarë nuk kanë munguar edhe turistët e huaj të cilët e kanë vlerësuar si një bukuri të rrallë Syrin e Kaltë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama