Rezultate te kerkimit per termin: +Syri

Total: 3097
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.173Z

Syri, ajo zemër që vështron dhe na njeh me botën përreth

Shikim depërtues. Një herë e një kohë nuk ishte vetëm një mënyrë të thëni. Ajo korrespondonte me idenë se nga syri që shihte nisej diçka që arrinte syrin që po vështrohej, e prekte, e godiste, e magjepste, e depërtonte. Ndoshta për këto arsye, personazhet femërore të Dantes dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.019Z

Arti dhe syri artificial

Miliona njerëz në botë kanë nevojë për sy artificial për të zëvendësuar sytë e humbur në aksidente ose nga probleme të lindura. Një artist francez modelesh të vogla e ka përkushtuar talentin e tij për të pikturuar në mënyrë të detajua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.089Z

Për tek Syri i Kaltër duhet të kalosh mes pluhurit

Syri i Kaltër një prej bukurive magjepëse që ofron natyra shqiptare është vizituar nga një numër shumë i madh turistësh gjatë ditëve të gushtit. Përveç turistëve shqiptarë nuk kanë munguar edhe turistët e huaj të cilët e kanë vlerësuar si një bukuri të rrallë Syrin e Kaltë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.447Z

Pse lëviz syri dhe si ta hiqni këtë shqetësim të bezdisshëm

Një sy që pulson mund të japë një ndjesi tepër irrituese, por fatmirësisht dridhja nuk është e dhimbshme dhe shumë rrallë është sinonim i një shqetësimi. Ajo shkaktohet nga mbi-stimulimi i muskujve të syrit që shkaktojnë tkurrje të pavullnetshme. Ja gjithçka që duhet të dini p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.177Z

Basketbollistit i del syri vendit në mes të lojës

Ky është momenti horror kur një baskëtbollisti i del syri vendit në mes të lojës. Akil Mitchell i New Zealand Breakers po përpiitej në agoni kur syri i tij i majtë u shkëput nga zgavra, ndërkohë që shokët e skuadrës u sprapsën të tmerruar. Video shokuese tregon se si më pas ata nx

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.296Z

Syri i Kaltër, Rama publikon artikullin e medias italiane

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të ndajë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull kushtuar Syrin të Kaltër që ka marrë vëmendjen e mediave italiane. Mes të tjerash Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë sa më të mbarë, ndërsa nuk kursen asnjeherë që të bëjë promotorin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.423Z

"Syri i djallit”, floriri me masë prej 6,664 kilogramësh!

SIBERI- Një masë e jashtëzakonshme prej ari, me peshë 6,664 kilogramë, u gjet javën e kaluar nga minatorët e një miniere në Ugahan, në Siberi. Ndërkohë, histori e pabesueshme është fakti se ky objekt kaq i rrallë dhe me vlera të jashtëzakonshme për pak humbi, pasi makinisti që nx

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama