Rezultate te kerkimit per termin: +Tabu

Total: 2204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.022Z

Spahiu: Imuniteti, tabu që duhet thyer

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, ka deklaruar se imuniteti është një tabu që duhet thyer. Duke folur në aktivitetin e organizuar nga USAID për forcimin e sistemit të drejtësisë nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.269Z

Diskutimi, homoseksualizmi, tabu në vendin tonë

Përfaqësues të organizatave të ndryshme në mbrojtje të të drejtave të njeriut në Tiranë diskutuan gjatë një takimi për të drejtat e homoseksualëve, dhunës ndaj grave dhe të miturve. Përsa u takon të drejtave të homoseksualëve, specialistët arritën në konkluzionin se të drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.643Z

Reforma administrative dhe ajo në drejtësi, Meta: Ndërhyrja në Kushtetutë, jo tabu

Deklarata e Kreut të Kuvendit Realizimi i dy reformave, të cilat Meta vetë i shpalli pak ditë më parë si sfida e Kuvendit në sesionin e ri parlamentar, nuk përjashtojnë mundësinë e ndërhyrjeve edhe në ligjin themeltar të shtetit, në Kushtetutë. Për kreun e LSI-së, klasa politike so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.995Z

Rovena: Do të thyej tabu

Rovena Stefa tani e disa ditë është duke mbajtur turneun e saj në qytetet evropiane ku ka shqiptar. Këngëtarja për këtë fundvit ka planifikuar të sjellë risi në tregun muzikor, me tu kthyer nga Evropa ajo do të realizoj një k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.928Z

Arvizu: Dhuna në familje të mos mbetet tabu

TIRANË- Debat i gjerë për dhunën në familje dhe marrje masash ka sugjeruar ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu. Në konferencën kundër dhunës në familje, Arvizu ka deklaruar se paralelisht me sensibilizimin duhet të bëhet edhe ndryshimi i kuadrit ligjor për sa i përket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.678Z

Superliga Ballshi tabu per korccedilaret

Skënderbeu dhe Teuta e mbyllën me humbje javën e 11, duke i dhënë mundësinë skuadrave që janë pas tyre të shkurtojnë diferencën e pikëve në klasifikimin e përgjithshëm. Kampionët në fuqi të drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.918Z

Katy Perry: Seksi ka qenë tabu për mua

Këngëtarja Katy Perry, gjatë një interviste të dhënë për Vanity Fair, e cila i ka kushtuar edhe kopertinën, ka thënë se është rritur në një ambient ku seksi ka qenë tabu. Perry është shprehur se kur ka qenë fëmijë, mamaja e saj, të vetmin libër që i lejonte të lexonte, ishte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama