Rezultate te kerkimit per termin: +Tabu

Total: 2204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.643Z

Reforma administrative dhe ajo në drejtësi, Meta: Ndërhyrja në Kushtetutë, jo tabu

Deklarata e Kreut të Kuvendit Realizimi i dy reformave, të cilat Meta vetë i shpalli pak ditë më parë si sfida e Kuvendit në sesionin e ri parlamentar, nuk përjashtojnë mundësinë e ndërhyrjeve edhe në ligjin themeltar të shtetit, në Kushtetutë. Për kreun e LSI-së, klasa politike so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.995Z

Rovena: Do të thyej tabu

Rovena Stefa tani e disa ditë është duke mbajtur turneun e saj në qytetet evropiane ku ka shqiptar. Këngëtarja për këtë fundvit ka planifikuar të sjellë risi në tregun muzikor, me tu kthyer nga Evropa ajo do të realizoj një k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.928Z

Arvizu: Dhuna në familje të mos mbetet tabu

TIRANË- Debat i gjerë për dhunën në familje dhe marrje masash ka sugjeruar ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu. Në konferencën kundër dhunës në familje, Arvizu ka deklaruar se paralelisht me sensibilizimin duhet të bëhet edhe ndryshimi i kuadrit ligjor për sa i përket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.678Z

Superliga Ballshi tabu per korccedilaret

Skënderbeu dhe Teuta e mbyllën me humbje javën e 11, duke i dhënë mundësinë skuadrave që janë pas tyre të shkurtojnë diferencën e pikëve në klasifikimin e përgjithshëm. Kampionët në fuqi të drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.918Z

Katy Perry: Seksi ka qenë tabu për mua

Këngëtarja Katy Perry, gjatë një interviste të dhënë për Vanity Fair, e cila i ka kushtuar edhe kopertinën, ka thënë se është rritur në një ambient ku seksi ka qenë tabu. Perry është shprehur se kur ka qenë fëmijë, mamaja e saj, të vetmin libër që i lejonte të lexonte, ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.905Z

Dalja e Greqisë nga Eurozona nuk është tabu

Braktisja e Eurozonës nga ana e Greqisë nuk duhet të shihet si tabu, deklaroi të martën krye-ekonomisti i 'Deutsche Bank', Thomas Maer. Maer tha për gazetën greke "Ethnos", ai paralajmëron se pas zgjedhjeve të vitit 2012 në Greqi ka rrezik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.087Z

FOTO/ Mbrojtësi i Partizanit thyen një tabu historike

Mbrojtësi i Partizanit, Labinot Ibrahimi, ka thyer një tabu për futbollistët kosovarë. Ai u bë futbollisti i parë shqiptar me pasaportë kosovare të cilit i lejohet kalimi në kufirin rus. Fotografia është publikuar nga klubi i Partizanit. Për të siguruar vizën ruse për Ibrahimin dhe R

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama