Rezultate te kerkimit per termin: +Tapeti

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] tapeti / docs[0] 278 / hits[0] 332 /
Jonida Xherri, gërsheta për të qepur një tapet (Foto)
  • 2018-01-22

Jonida Xherri, gërsheta për të qepur një tapet (Foto)

Jonida Xherri një emër i njohur në fushën e arteve pamore është fituese e rezidencës artistike Bridge art, pjesë e Contemporary vision, një projekt i realizuar në bashkëpunim me Bashkinë e Notos një konkurs në të cilin i ofrohet artistëve një rezidence arti full_grounding 2018 në N

No Pic available
  • 2017-11-23

Skënderbe sulmues për Dinamon e Kievit, Daja do fitoren për kualifikimin

Skënderbeu është gati. Stërvitjen e fundit para sfidës me Dinamon e Kievit, Ilir Daja ka preferuar ta zhvillojë në ambientet e rezidencës së zakonshme, Kompleksit Tropikal dhe jo në Elbasan Arena. Udhëtim i panejvojshëm ndoshta ai i gjithë skuadrës drejt Elbasanit pasi tapeti i impiant

Pikantet / Është në vete ky? A keni sy në ballë?, stafi korçar acarohet pas penalltisë së Kukësit
  • 2017-10-03

Pikantet / Është në vete ky? A keni sy në ballë?, stafi korçar acarohet pas penalltisë së Kukësit

Nga Muzaka, që pritej të zëvendë sohej një minutë para se të fitonte penalltinë, te kontestimet për Micin dhe fjalimi motivues i Milinkoviçit pas ndeshjes. Kukësi-Skënderbeu ishte një sfidë e veçantë, ku tensioni ishte i pranishëm tek të dyja skuadrat, por mbi të gjitha sjellja e

Tragjedia në Durrës, ekspertiza: Trinjakët ishin karbonizuar tërësisht
  • 2017-09-21

Tragjedia në Durrës, ekspertiza: Trinjakët ishin karbonizuar tërësisht

Del ekspertiza paraprake e trinjakëve që u dogjën pasditen e djeshme në banesën e tyre në Rromanat  të Durrësit. Sipas ekspertëve, tre fëmijët kanë gjetur vdekjen si pasojë e asfiksisë dhe më pas trupi i tyre është karbonizuar tërësisht  nga flakët e zjarrit. Djegia në trupat

Flamurtari, në Elbasan Arena për sfidën me Lushnjën
  • 2017-09-11

Flamurtari, në Elbasan Arena për sfidën me Lushnjën

Flamurtarit me shumë mundësi do ti duhet të presë përtej kësaj fundjave për të zhvilluar ndeshjen e parë në kampionat në qytetin e Vlorës. Kalendari parashikon vlonjatët si skuadër pritëse në takimin e radhës me Lushnjën, në program të shtunën e ardhshme, por janë minimale gjas

Klaudia Pepa shkëlqen në tapetin e kuq të Festivalit të Venecias
  • 2017-09-06

Klaudia Pepa shkëlqen në tapetin e kuq të Festivalit të Venecias

Klaudia Pepa vazhdon të na surprizojë. Jo vetëm me projektet e saj të reja që na prezanton edhe përmes profilit në Instagram, por edhe me praninë në eventet e ndryshme artistike. Pak javë më parë, balerina e njohur na përshëndeti nga Amerika, pas së cilës kuptuam se ambiciet

Dy gurët e parë në sheshin Skënderbej nga Tropoja e Vlora, Rama: Do të vëmë një qilim unikal
  • 2017-01-27

Dy gurët e parë në sheshin Skënderbej nga Tropoja e Vlora, Rama: Do të vëmë një qilim unikal

Nis puna për shtrimin e pllakave në sheshin Skëndërbej.  Kryebashkiaku Veliaj dhe kryeministri Rama vendosën dy gurët e parë, njërin nga Tropoja dhe tjetrin nga Vlora. Në fjalën e mbajtur para të pranishmëve, Rama u përqendrua tek ajo që e quajti si ana pozitive e zvarritjes së reali