Rezultate te kerkimit per termin: +Tapeti

Total: 272
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.555Z

Arrestohet 35-vjeçari me 10 gramë heroinë dhe 1620 fishekë

05/06/2005  TIRANË- Shitës droge për dy herë njëra pas tjetrës, posedues i municioneve luftarake dhe hajdut i një tapeti. Kështu e ka cilësuar Policia e Tiranës 35-vjeçarin Gazmend Lipe, banues në lagjen 6 të Tiranës. Ai, sipas burimeve zyrtare të Policisë së Tiranës, ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.933Z

Hollywood pergatitet per naten e Oscar-ve

Ne "Kodak Theatre" ne Hollywood po behen pergatitjet e fundit per ceremonine e ndarjes se cmimeve Oscar mbremjen e 22 shkurtit. Jashte tij eshte shtruar tapeti i kuq, ne pritje te protagonisteve te famshem, qe do te konkurojne ne kategorite e ndryshme. Mbremja gala do te prezan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.399Z

Peqin/Perurohet rikonstruksioni i stadiumit

Perurohet perfundimi i rikonstruksionit te stadiumit te Peqinit. Ne ceremonine e inagurimit te rikostruksionit te stadiumit dhe ambjenteve te brendshme te tij merr pjese edhe presidenti i FSHF-se Armando Duka. Rikonstruksioni i stadiumit eshte nje investim i FSHF-se dhe i presidentit te ekipit te S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.216Z

Jepet premiera e ‘Sherlock Holmes’

Robert Downey Jr. ka parakaluar në tapetin e kuq së bashku me bashkëshorten e tij, Susan që është njëherazi producente e filmit “Sherlock Holmes: A Game of Shadows” në Los Angeles.Një premierë e cila vjen në moment tepër të veçantë për çiftin, i cili është në pritje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.867Z

Falja e Namazit, Gurra: Gati infrastruktura, tapetin e porositëm nga Turqia

Edhe këtë vit besimtarët mysliman do të falin namazin në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Ky ritual njihet si falja e Bajramit  ku besimtarët kanë agjëruar për një muaj dhe festa e Fiter Bajramit është përmbyllja e agjërimit të tyre. Myftiu i Tiranës tha se është menduar në detaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.362Z

Projekti Hat Trik perurohet fusha e Sarandes

Projekti i Federates Shqiptare te Futbollit ne bashkepunim me UEFA-n dhe autoritetet lokale, eshte finalizuar me sukses edhe ne Sarande. Per here te pare ne vendin tone, ndryshe nga 11 fushat stervitore qe ka projekti “Hat Trik” i ketij viti, fusha e Butrintit eshte ajo e stad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.974Z

Kryeziu, me portretet e vendlindjes në Galeri

 Piktori kosovar Dalip Kryeziu hap nesër në Galerinë Kombëtare një ekspozitë vetjake. Artisti prezantohet me një koleksion prej 42 punimesh në pikture dhe skulpturë të viteve 2005-2009. Artisti ka përzgjedhur të prezantohet me pjesë nga ciklet e tij piktorikë, “Kokat”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama