Rezultate te kerkimit per termin: +Tapeti

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] tapeti / docs[0] 278 / hits[0] 332 /
No Pic available
  • 2016-06-19

Transformohet materniteti i Gjirokastrës, kushte moderne për 800 nëna që lindin në vit

Rama: Shëndetësia, kantier i madh me nevoja të jashtëzakonshme. Koncesion për sterilizimin edhe në qytetin e gurtë Materniteti i Gjirokastrës nuk do të jetë më ai i pari. Kjo si pasojë e një investimi prej 1.5 milionë dollarësh nga buxheti i Ministrisë së Shëndetësisë, që do të

Në rrugën e rilindjes së shëndetësisë, dy investime të rëndësishme në Gjirokastër e Sarandë
  • 2016-06-18

Në rrugën e rilindjes së shëndetësisë, dy investime të rëndësishme në Gjirokastër e Sarandë

Një godinë krejt e re dhe moderne e maternitetit në Gjirokastër i jep fund një situate absurde, që i kishte shtrënguar shumë nëna t'i sillnin fëmijët në jetë në Tiranë ose në spitale të tjera. Godina ekzistuese e shërbimit të obstetrikë-gjinekologjisë ishte e rrënuar dhe e kis

Livres dartiste, grafikat socialiste dhe simbolet e varreve
  • 2016-06-11

Livres dartiste, grafikat socialiste dhe simbolet e varreve

Një rast unik në Shqipëri, piktori Maks Velo me "livre d'artist", nga përvoja franceze në Tiranë, me librin e shtypur me dorë, përballë studentëve të UET rrëfen ditarin e imazhit, dhe simbolet misterioze në varrezat e Vuksanlekajt. Para studentëve, Velo ka sjellë "librarinë" e tij t

Maks Velo: Pas poezisë për Stalinin, mendova të mos shkruaj më
  • 2016-05-30

Maks Velo: Pas poezisë për Stalinin, mendova të mos shkruaj më

Në fundjavën që shkoi, Velo me pak miq, duke sintetizuar se si kryhen punët me librin, e njohjen e tyre për lexime të reja, ka mundur të ndërtojë një bisedë raportesh, si në të tashmen, ashtu dhe në të shkuarën... Simbolika e tij është gjithnjë një reflektim absurd me koh

Top Awards zbulon kandidaturat
  • 2016-05-27

Top Awards zbulon kandidaturat

“Top Awards” zbuloi mbrëmë në një mbrëmje të quajtur “Nomination Party”, kandidaturat për çmimet e mëdha të 24 qershorit Në listën e kandidaturave të shpallura, kryesojnë me më shumë nominime në kategori Ledri dhe Era Istrefi (përkatësisht me 5 nominime). N

Ja se kur do të shpallen kandidaturat
  • 2016-05-20

Ja se kur do të shpallen kandidaturat

“Top Awards” do të organizojë një party gjigande më 26 maj, te “Follie” ku do të bëhen të ditura të gjithë emrat e këngëtarëve e grupeve që do përfaqësojnë 12 çmimet Top Music Awards 2016  Teksa mbrëmja e madhe e 24 qershorit po afron, ku Pallati i Kongrese

Top Music Awards 2016, ja se kur do të shpallen kandidaturat
  • 2016-05-20

Top Music Awards 2016, ja se kur do të shpallen kandidaturat

“Top Awards” do të organizojë një party gjigande më 26 maj, te “Follie” ku do të bëhen të ditura të gjithë emrat e këngëtarëve e grupeve që do përfaqësojnë 12 çmimet Teksa mbrëmja e madhe e 24 qershorit po afron, ku Pallati i Kongreseve pritet të shndërroh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama