Rezultate te kerkimit per termin: +Tapeti

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] tapeti / docs[0] 278 / hits[0] 332 /
Një polemikë me arkitektin italian rreth Arenës Kombëtare
  • 2016-05-02

Një polemikë me arkitektin italian rreth Arenës Kombëtare

Si një tifoz i futbollit që jam, i kësaj loje, të mrekullueshme, të zgjuar, inteligjente, që dikur luhej vetëm nën dritën e diellit dhe sot edhe të projektorëve, një lojë magjike sepse të bën të ëndërrosh bile deri në sekondën e fundit se mund të fitosh edhe përballë ekip

No Pic available
  • 2016-05-01

Stadiumi i Bosios dhe vazhdimi i një historie

Replikë me arkitektin italian Casamonti Duke qenë se dua që ky shkrim të lexohet i gjithi si një histori ashtu si edhe e fillova ditë më parë, po e vazhdoj ekzaktësisht aty ku edhe arkitekt Casamonti e ka lënë, tek P.S.-ja në fund të artikullit të tij. Më duhet të përgjigj

Stadiumi dhe debati mbi ringjalljen e tij (argumentet e arkitektit të Arenës Kombëtare)
  • 2016-04-30

Stadiumi dhe debati mbi ringjalljen e tij (argumentet e arkitektit të Arenës Kombëtare)

Nga Marco Casamonti Gjatë ditëve të fundit, pas prezantimit të projektit të Stadiumit të ri Kombëtar, është hapur një debat i  gjerë mbi nevojën dhe mbi saktesinë e planit kulturor dhe arkitektonik të projektit. Edhe pse për ne është e vështirë të ndjekim këtë debat meqenë

No Pic available
  • 2016-04-23

FSHF do të bëjë bamirësi me stolat e Qemal Stafës

Shembja e Qemal Stafës është në fazën finale. Është gjetur dakordësia e formulës së ndërtimit dhe tashmë pritet vendimi final i qeverisë shqiptare për shembjen dhe ndërtimin e impiantit të tij. Mirëpo, gjatë kësaj kohe, ka elementë që janë të përdorshëm dhe me të cilët Fed

Foto+16/ Ekipi ra nga kategoria, futbollisti seks treshe me prostituta
  • 2016-04-19

Foto+16/ Ekipi ra nga kategoria, futbollisti seks treshe me prostituta

Anglezja "The Sun" ka zbuluar ditën e martë disa foto të sulmuesit, në një dhomë hoteli me disa shokë dhe shoqe, të shkrepura në të njëjtën ditë që ekipi i tyre "Aston Villa" ra nga kategoria. Tapeti ishte plot me kanaçe të mbushura me gaz që të bën për të qeshur, ose ndryshe o

Kongresi, Rama dhe Nano
  • 2016-03-19

Kongresi, Rama dhe Nano

Nga Lorenc Vangjeli Fatos Nano mungoi në kongresin e Partisë Socialiste. Njëzet e pesë vjet më parë dhe nja një mijë e ca metra përtej sallës së pallatit të Kongreseve, tek Teatri i Operas dhe Baletit, ai u zgjodh kryetar i një partie që sapo kishte ndryshuar emrin në një kohë q

Yjet e filmit ''SHOK'' tani në Prishtinë (Video) (Foto)
  • 2016-03-02

Yjet e filmit ''SHOK'' tani në Prishtinë (Video) (Foto)

Në aeroportin Adem Jashari, në Prishtinë kanë mbërritur protagonistët e filmit ‘’SHOK’’, filmi i parë shqiptarë që ka arritur të jetë pjesë e organizimit më të lart të filmit ‘’Oscar’

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama