Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme
  • 2019-04-05

Rama të pranojë krizën, analistët: Ja pse na duhen zgjedhje të parakohshme

Në Open është duke u diskutuar për mënyrën sesi do të zgjidhet kriza politike në Shqipëri, me moderatoren Eni Vasili që ka kërkuar të dijë nga analistët nëse do të ketë një Krokodili 2, apo një paketë McAllister si në 2017. Sipas gazetarit Berat Buzhala, për tu zgjidhur kriza,

Inxhinieri shqiptar që ndërtoi hekurudhën e Semeringut
  • 2019-03-21

Inxhinieri shqiptar që ndërtoi hekurudhën e Semeringut

Më 14 mars të këtij viti u bënë 159 vjet nga vdekja e inxhinierit të famshëm me origjinë shqiptare. Karl Gega qe inxhinier, projektues rrugësh dhe hekurudhash. Njihet sidomos për ndërtimin e hekurudhës së Semeringut, që fillon në Glognic dhe arrin në Myrcushlag. Edhe pjesa më e vës

Spahiu: Kryepolici Ardi Veliu përdor gaz serb kundër protestuesve
  • 2019-03-01

Spahiu: Kryepolici Ardi Veliu përdor gaz serb kundër protestuesve

Ditën e sotme, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, u ka dërguar letër bizneseve në rrugën para Parlamentit, ku u kërkon falje për gazin lotsjellës të hedhur gjatë protestës. Mirëpo, kjo ndjesë e kryepolicit, është cilësuar si farsë nga deputeti i LSI-së,

Kriza politike, Bojaxhi: Sduhet rotacion, por ndryshim sistemi
  • 2019-02-22

Kriza politike, Bojaxhi: Sduhet rotacion, por ndryshim sistemi

Një akt politik i fortë është kryer nga opozita dhe është vetëm fillimi, pasi pasojat institucionale ende nuk janë parë dhe janë në proces, ndërsa për ato politike duhet parë se çfarë do të prodhojnë. I ftuari i radhës në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, për të

Shfrytëzimi  i dhunshëm i minierave ka sjellë rrëshqitje të malit
  • 2019-02-14

Shfrytëzimi  i dhunshëm i minierave ka sjellë rrëshqitje të malit

Top Story solli nga afër kufijtë mes Zonës së Parë dhe Zonës D të minierave, aty ku operojnë mbi 30 subjekte. Shterimi pa kriter i burimeve natyrore dallohet nga rrëshqitjet masive të dheut. Cenohet nëntoka, cënohen ekuilibrat, krijohen risqe të mëdha për ambientin dhe jetën njerëzo

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare
  • 2019-02-11

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare

Posta Franceze ka emetuar pullën postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Ajo është dizajnuar nga piktori i njohur shqiptar Zamir Mati, i cili përpara dy vitesh çeli një ekspozitë në Paris, La Maison de lAlbanie kushtuar heroit kombëtar.  Imazhi që do të shoqërojë pullën ish

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen
  • 2019-01-26

Pesë aroma të këqija të trupit që nuk duhet të injorohen

Pas një stërvitjeje shumë impenjative ose pasi kemi ngrënë një hamburger me qepë, ata përreth nesh nuk mund ti mbijetojnë aromës që nxjerrim. Në të vërtetë, në shumicën e rasteve, një dush i këndshëm, pak deodorant dhe një pastë dhëmbësh mund të zgjidhnin situatën. Por, nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama