Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
No Pic available
  • 2019-01-04

SHBA, anëtarja myslimane e Kongresit e mbuluar me shami

Ilhan Omar po ia ndryshon pamjen Kapitolit. Një nga dy gratë myslimane, të parat që shërbejnë në Kongresin amerikan, e mbulon kokën me shami. Por teknikisht kjo është e ndaluar sipas rregullave të Dhomës së Përfaqësuesve. Kongresi i 116-ë do të jetë ndër më të larmishimit. Tani

No Pic available
  • 2018-12-30

Rumania merr Presidencën e BE-së: Do bëjmë revolucion!

Më 1 Janar 2019, Rumania merr presidencën e radhës së BE. Qeveria e udhëhequr nga socialdemokratët do të pushtojë Brukselin dhe Strasburgun. Qeveria e kryeministres Viorica Dancila, thotë se do të bëjë revolucion, dhe do ti tregojë vendin Merkelit, Macronit, Kurzit, e të tjerëve. Por,

No Pic available
  • 2018-12-30

Zbutet burri-raketë, Kim kërkon më shumë samite në 2019

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, është zotuar se do të “takojë” më shpesh presidentin e Koresë së Jugut Moon Jae vitin e ardhshëm për të diskutuar denuklearizimin e plotë të vendit. Në një letër të rrallë drejtuar Seulit zyrtar në këtë prag festash, Kim

Pse sëmuremi kur bën ftohtë? Pyetje & përgjigje për virozat e sezonit
  • 2018-12-05

Pse sëmuremi kur bën ftohtë? Pyetje & përgjigje për virozat e sezonit

A na mbron shalli kundër dhimbjes së fytit? Pyetje dhe përgjigje? Çdo vit, kur ulen temperaturat, përballemi me ftohjet, kollën dhe gripin e  frikshëm. Por, a është i ftohti që na sëmur dhe pse? Përgjigjet për këtë i jep Dr. Fabrizio Pregliasco, virolog dhe studiues i Shkencave Mjek

Manjani: Tre arsyet pse zgjedhjet vendore janë të rrezikuara!
  • 2018-12-04

Manjani: Tre arsyet pse zgjedhjet vendore janë të rrezikuara!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan sot se zgjedhjet e Qershorit janë të rrezikuara. Me anë të një postimi në Facebook, Ylli Manjani paraqet edhe arsyet e pretendimit të tij, duke theksuar faktin se kjo nuk ndodh për shkak të Kodit Zgjedhor  e as prej reformës zgjedhore, por

Rrëfehet Gega: Ja pse e lashë Amerikën për Partizanin!
  • 2018-12-02

Rrëfehet Gega: Ja pse e lashë Amerikën për Partizanin!

Në emisionin Zona Gol, në SuperSport, mbrëmjen e sotme ishte i ftuar trajneri i Partizanit, Skënder Gega, i cili këtë verë la Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të drejtuar klubin e kuq. Ditën e premte, Partizani mposhti me përmbysje 2-1 Tiranën në derbi, një sfidë që nga shumë

Shqepet Unaza e Re, ARRSH heq pemët, trafikndarëset dhe shtyllat (Foto)
  • 2018-11-29

Shqepet Unaza e Re, ARRSH heq pemët, trafikndarëset dhe shtyllat (Foto)

Pavarësisht protestave të njëpasnjëshme të banorëve në zonën e Astirit, puna për zgjerimin e Unazës së Re ka nisur. Si fillim janë hequr pemët dhe më pas pengesat e tjera siç janë trafik ndarëset dhe shtyllat e ndriçimit. Arlinda Binjaku, e Drejtorisë së Pastrim Gjelbërimit në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama